3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Optimista hangulatban indult ugyan a héten a kereskedés a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT), ám a folytatásban alacsony forgalom mellett kis elmozdulás történt, egyebek mellett a tengerentúli makrogazdasági adatok hatására pedig veszteséggel zárta a hetet az index.

Optimista hangulatban indult ugyan a héten a kereskedés a Budapesti Értéktőzsdén, ám a folytatásban alacsony forgalom mellett kis elmozdulás történt, egyebek mellett a tengerentúli makrogazdasági adatok hatására pedig veszteséggel zárta a hetet az index.

A hét elején a vezető részvények közül kiemelkedett a Richter, amely hétfőn például háromhavi csúcsán fejezte be a kereskedést.

A részvények túlárazottsága miatt azonban fokozódott a bizonytalanság a piacon, a nagy, intézményi befektetők felfüggesztették a vásárlásaikat, így megtorpant az erősödés is. A kisbefektetők profitrealizálása miatt pedig mínuszba került az index.

A fejlett piacokon a héten továbbra sem történt jelentős elmozdulás, az elemzők elsősorban arra számítanak, hogy olyan hírek jelennek meg, amelyekből egyértelműen látszik, nincs még vége a recessziónak, az elmúlt időben tapasztalt emelkedés rövid bázisú.

Csütörtökön hozták nyilvánosságra a júniusi amerikai foglalkoztatási adatokat, kiderült: újra növekvő mértékben csökken a munkahelyek száma az Egyesült Államokban. Ennek hatására csökkentek az árfolyamok Európában is.

A BUX index egy hét alatt 581,21 ponttal, 3,76 százalékkal csökkent, 14.860,65 ponton zárt pénteken. Az index jelenleg 21,4 százalékkal magasabban áll a múlt év végi 12.241 pontos értékénél. Idei mélypontja 9.461 pont volt március 12-én, ahhoz képest 57 százalékot emelkedett.

A vezető részvényekről különösebb hír nem látott napvilágot, a Richter kivételével valamennyi vezető papír gyengült egy hét alatt.

A kisebb papírok árfolyamváltozását tükröző BUMIX index értéke 14,05 ponttal, 1.689,91 pontra csökkent.


Az egész heti forgalom 68,7 milliárd forint volt, míg előző héten 91,5 milliárd forintot ért el. A forgalom 53,05 százalékát az OTP papírok adásvétele adta, a Mol 16,36 százalékkal, a Richter 18,74 százalékkal, a Magyar Telekom 5,16 százalékkal részesedett az összforgalomból.

A Mol árfolyama 9,07 százalékkal 11.130 forintra csökkent.
Az OTP részvények ára 3,34 százalékkal 3.478 forintra esett.
A Magyar Telekom 1,92 százalékkal 561 forintra gyengült.
A Richter árfolyama 0,54 százalékkal 33.530 forintra erősödött.
Az Egis 0,03 százalékos erősödéssel, 17.615 forinton zárta a hetet. (MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!