3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Optimista hangulatban indult ugyan a héten a kereskedés a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT), ám a folytatásban alacsony forgalom mellett kis elmozdulás történt, egyebek mellett a tengerentúli makrogazdasági adatok hatására pedig veszteséggel zárta a hetet az index.

Optimista hangulatban indult ugyan a héten a kereskedés a Budapesti Értéktőzsdén, ám a folytatásban alacsony forgalom mellett kis elmozdulás történt, egyebek mellett a tengerentúli makrogazdasági adatok hatására pedig veszteséggel zárta a hetet az index.

A hét elején a vezető részvények közül kiemelkedett a Richter, amely hétfőn például háromhavi csúcsán fejezte be a kereskedést.

A részvények túlárazottsága miatt azonban fokozódott a bizonytalanság a piacon, a nagy, intézményi befektetők felfüggesztették a vásárlásaikat, így megtorpant az erősödés is. A kisbefektetők profitrealizálása miatt pedig mínuszba került az index.

A fejlett piacokon a héten továbbra sem történt jelentős elmozdulás, az elemzők elsősorban arra számítanak, hogy olyan hírek jelennek meg, amelyekből egyértelműen látszik, nincs még vége a recessziónak, az elmúlt időben tapasztalt emelkedés rövid bázisú.

Csütörtökön hozták nyilvánosságra a júniusi amerikai foglalkoztatási adatokat, kiderült: újra növekvő mértékben csökken a munkahelyek száma az Egyesült Államokban. Ennek hatására csökkentek az árfolyamok Európában is.

A BUX index egy hét alatt 581,21 ponttal, 3,76 százalékkal csökkent, 14.860,65 ponton zárt pénteken. Az index jelenleg 21,4 százalékkal magasabban áll a múlt év végi 12.241 pontos értékénél. Idei mélypontja 9.461 pont volt március 12-én, ahhoz képest 57 százalékot emelkedett.

A vezető részvényekről különösebb hír nem látott napvilágot, a Richter kivételével valamennyi vezető papír gyengült egy hét alatt.

A kisebb papírok árfolyamváltozását tükröző BUMIX index értéke 14,05 ponttal, 1.689,91 pontra csökkent.


Az egész heti forgalom 68,7 milliárd forint volt, míg előző héten 91,5 milliárd forintot ért el. A forgalom 53,05 százalékát az OTP papírok adásvétele adta, a Mol 16,36 százalékkal, a Richter 18,74 százalékkal, a Magyar Telekom 5,16 százalékkal részesedett az összforgalomból.

A Mol árfolyama 9,07 százalékkal 11.130 forintra csökkent.
Az OTP részvények ára 3,34 százalékkal 3.478 forintra esett.
A Magyar Telekom 1,92 százalékkal 561 forintra gyengült.
A Richter árfolyama 0,54 százalékkal 33.530 forintra erősödött.
Az Egis 0,03 százalékos erősödéssel, 17.615 forinton zárta a hetet. (MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!