A 30 vezető iparvállalat DJIA indexe 148,65 ponttal, vagyis 1,38 százalékkal 10896,91 pontra nőtt. Az S&P 500-as mutató 15,88 ponttal, azaz 1,37 százalékkal 1171,68 pontra emelkedett. A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 49,71 ponttal, azaz 2,09 százalékkal növekedett, és 2425,02 ponton zárt.
A kereskedők azt mondták, hogy a befektetők figyelme ismét visszatért az erősödő amerikai gazdaságra. Ennek a hatására a tőzsdemutatók megint ott állnak, ahol bő egy hete voltak, miután gyengülni kezdtek az eurózóna adóssággondjai miatt. A legújabb amerikai makrogazdasági adatok is alátámasztják, hogy növekedési pályára állt az amerikai gazdaság. Így az amerikai kereskedelmi minisztérium szerdán arról számolt be, hogy az amerikai export 2008 óta a legmagasabb szintre került.
Erősítette a befektetői bizalmat, hogy Európa számos országa a gazdaság javulásáról számolt be az első negyedév alapján szerdán. Jót tett a piacoknak az a spanyol bejelentés is, hogy a költségvetési hiány csökkentése céljából megszorításokat vezetnek be. Egyebek között csökkentik az állami alkalmazottak bérét, felfüggesztik a nyugdíjak inflációkövető emelését, valamint visszafogják a beruházásokat és a regionális kormányzatok finanszírozását
Miközben a részvényárak stabilizálódnak, a devizapiacokon folytatódik a bizonytalanság. Az euró kezdetben erősödött, késő délután azonban ismét gyengülni kezdett a dollárhoz képest, így jelenleg is 14 havi mélypont közelében van az euró a dollárhoz viszonyítva. Az euró hosszú távú bizonytalan kilátásaira rekordszintre emelkedett az aranyár. A nemesfém unciánkénti ára történelmi csúcsra, 1.245,40 dollárra nőtt, estére azonban némileg gyengült erről a szintről.
A magas aranyár drágította az aranytermelő cégek, köztük a Barrick Gold Corp és a Newmont Mining Corp részvényeit. Meglökte a technológiai papírok árfolyamát az IBM vezérigazgatójának az a bejelentése, hogy 2015-re több mint a duplájára növeli részvényarányos eredményét a cég, ami így 20 dollár fölötti lesz.
Közel három százalékkal gyengült ugyanakkor a Morgan Stanley részvényára, miután a The Wall Street Journal szerint az egyik legtekintélyesebb amerikai befektetési bank ellen is vizsgálat folyik esetleges pénzügyi visszaélés miatt. A szövetségi felügyelet azt vizsgálja, hogy a bank félrevezette-e a befektetőket bizonyos jelzáloghitel-alapú termékekkel kapcsolatban. Olyan befektetési eszközökről van szó, amelyeknek létrehozásában a bank közreműködött, és időnként pozíciót vett ellenük.
MTI