Hektikus kereskedés jellemezte a hetet, a Dubai World hiteltartozása miatti aggodalom pedig ismét elbizonytalanította a befektetőket. A magyar tőzsdén a Raiffesien Bank heti elemzése szerint a nagyobb részvények fontos támaszokat törtek, így könnyen lehet, hogy az év vége előtt még eshet a tőzsde.
Meglehetősen érdekesnek bizonyult november hónap utolsó hete az Egyesült Államokban. A hét eleji gazdasági adatok szokás szerint vegyes képet mutattak, de a befektetők nem zavartatták magukat. A forgalom a szokásosnál is alacsonyabb volt a csütörtöki Hálaadási ünnep miatt. Erre a napra időzítette a Dubai World hiteltartozásának elhalasztásáról szóló bejelentését. Amerika nélkül nagyot estek a piacok, de péntekre sikerült visszaszerezni a veszteségeket, mert az alapkezelők a szörnyű 2008-as év után ragaszkodnak bonuszukhoz. Jelentős mozgásban ők már nem vesznek részt, mert a megélhetésük függ tőle. Kivárják a 2010-et. A "dubaji pánikból" annyi levonható, hogy rendkívül gyenge lábakon állnak a túlfeszített piacok, ahol az összes eszköz közösen mozdul el (nemesfémek, devizák, részvények) és megint csak a dollárt találták alternatív mentsvárnak.
Egyes eszközökben veszélyesen egy irányba állnak a befektetői tömegek, mint a dollár, ami ritkán szokott jóra vezetni. A Hálaadás utáni péntek, Fekete Péntek az USA-ban, mert ezen a napon lendülnek pozitívba profitszinten a kiskereskedők. Azonban a héten megjelent bizalmi indexből kiderül, hogy az amerikaiak továbbra sem képesek fogyasztani. Az általános vélekedés, hogy a rekord rossz tavalyi év után az idei még rosszabb lesz. Az összesített negyedéves adatokból láthattuk, hogy már egy éve folyamatosan csökken a cégek árbevétele, ami példátlan az 1957-58-as recesszió óta. Intő jel lehet a piacokra a pénzügyi szektor alulteljesítése, valamint a dollár volatilitása.
Ázsiában a hét utolsó két napjának eseménye döntött a térség indexeinek teljesítményéről, mind a negatív tartományban zárt. A hír, hogy a Dubai World elhalasztaná következő törlesztését hat hónappal jelentős eladási hullámot indított meg. Amelyet csak fokozott a tény, hogy Amerika a Hálaadás ünnepe miatt zárva volt. Elsősorban a potenciális hitelező bankokat valamint az építő vállalatokat adták a hírre.
Japánban a jegybank és a kormány között tovább folytatódott a szópárbaj, a legfrissebb adatoknak köszönhetően. Ugyan javult a munkanélküliségi adat (5,1%) és többet is költöttek a háztartások (1,6%) a tavalyi évhez képest a maginfláció 2,2 százalékkal esett. Mindezek ellenére a jen 14 éves magasságokba szárnyalt a dollárral szemben, mert a helyi befektetők hazaviszik pénzüket. Ez rendkívül kedvezőtlen a jelentős exportszektorral rendelkező ország számára, így aktív beavatkozást is fontolgat a jegybank, amire nem volt példa 2004 óta. Kínában továbbra is a pénzügyi intézmények tőkeemelésétől tartanak a várhatóan szigorodó szabályok következtében. Probléma, hogy a bankok még mindig nem foglalkoztak az iparágnak juttatott gyengébb hitelekkel. Az erősebb dollár hatására csökkenő olaj is lefelé nyomta az árakat. A jövő héten hivatalosan is elkezdődnek a karácsonyi akciók, de kérdéses, hogy a fogyasztó mennyire van ünnepi hangulatban.
Némileg más a helyzet a hazai piacon, miután a Richter-t kivéve az összes vezető papír megtörte fontos támaszait. Az OTP átesett az 5400-5500-as ellenállásain, 5000 lehet a következő megálló. A papír most ebbe a sávba szorulhat be. A MOL alapvetően egy sávban mozog, melynek az alja 14600 körül van, tehát tér itt is van lefelé. Elvileg ez a papír is megtört egy ellenállást ezen belül 15800-nál (50 napos mozgóátlag), így a papír a továbbiakban sérülékenyebb lehet lefelé, a lefelé mutató kockázatok azonban mérsékeltebbek.
A Richterben a következő kulcsszint lefelé 40000 körül van, ennek törése a régen tartó emelkedő trendet is törné. Az Egis is visszaesett a 18500 körüli támaszok köré, mely jelentősebb teret nyitna lefelé. A Magyar Telekomban elesett a sokáig kitartó 750-es ellenállás, azonnal lezuhant a következő támaszig, mely 715-725 fölött tarthatja egy ideig. Utána a mélység 670 körülig. Alapvetően továbbra is az OTP-Magyar Telekom párost tartjuk a legsebezhetőbbnek. A hazai piacon a korábbi támaszok megtörése anélkül történt meg, hogy a nemzetközi környezetben valójában megroppant volna a piac. Ennek pedig az lehet a következménye, hogy amennyiben kint megtörnek a támaszok a hazai piacon automatikusan törhetnek már a következő szintek. Tehát még indokoltabb az óvatosság, különösen a korábbról esetlegesen beragadt long pozíciók kapcsán.