3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Miközben sokan a Bitcoin lufi kidurranását várják, úgy tűnik, a kriptopénzek valódi alkalmazása is elindulhat.

A pénzügyi szakértők egy része csak legyint, ha a Bitcoinról, vagy más kriptovalutáról van szó. A kétségeiket pedig azzal magyarázzák, hogy egyelőre ezek jórészt spekulációs eszközök. Hiába van például az Ethereum mögött egy olyan rendszer, amely képes intelligens szerződéskötésre és annak ellenőrzésére, de említhetjük a Ripple-t is, amely a bankok közti nemzetközi tranzakciók lebonyolításának leegyszerűsítéséért és költséghatékonyabbá tételéért jött létre. Ezek azonban egyelőre leginkább kísérleti fázisban futó projektek, a lehetőségek tömeges használata sem az Ethereum, sem a Ripple esetében nem valósult meg. Hasonló a probléma a Bitcoinnal is, amely szintén az online fizetés biztonságosabbá tételét lenne hivatott szolgálni, a probléma az, hogy a rendkívül hektikus árfolyammozgások miatt jelenleg erre teljesen alkalmatlan az eszköz.
 
 
Az elmúlt hónapok követhetetlen árfolyam emelkedései miatt ugyanakkor a médiában is napi szinten találkozhatunk ezekkel a fizetési eszközökkel. Ennek köszönhetően a közvélemény is egyre többet foglalkozik a kérdéssel, ami a vállalatokat is arra ösztönzi, hogy kezdjék el használni a kripovalutákat.

Pénteken olyan hír látott napvilágot, ami akár új lendületet adhat a szaksajtóban időnként Bitcoin mánia néven emlegetett jelenségnek. (Az elnevezéssel a 17. századi Tulipánmániára utalnak, amikor a pilótajátékszerűen felépült egy rendszer, melyben a virághagymákért napról napra magasabb összegeket fizettek emberek, míg végül a résztvevők többségét koldussá téve össze nem omlott a rendszer.) Mark Zuckerberg, a Facebook alapító vezetője ugyanis egy olyan posztot tett közzé, amelyben az idei év legfontosabb célkitűzései közé sorolta a kritpovaluták alkalmazásának a bevezetését.

Nagy kérdés, persze, hogy a Facebook valamely létező kriptoeszközt karolja fel, vagy saját valutát hoz létre. Utóbbi esetben ugyan kockázatosabb és költségesebb, de ha sikerrel jár, akkor a piacon lévő virtuális pénzek egy részét minden bizonnyal "leradírozzák". A vállalat szándékainak komolyságát egyébként az jelzi, hogy a cég egyik legfontosabb vezetője David Marcus decemberben a Coinbase igazgatóságának tagja lett. Ez utóbbiról mindenképpen érdemes tudni, hogy a krpitovaluták egyik legnagyobb forgalmat lebonyolító váltóhelyének számít. Azt is érdemes megemlíteni, hogy David Marcus nem csak a közösségi médiában mozog otthonosan, hanem pénzügyi területen is, mielőtt 2004-ben a Facebook vezetéséhez csatlakozott, a PayPal elnöki posztját töltötte be.
 
mfor.hu 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!