A hírek szerint rövidesen elfogyhat a szeptemberben elfogadott 700 milliárd dolláros mentőcsomag fele, a kormány lassan elkezdheti felhasználni az összeg második részét. Mindez részben annak köszönhető, hogy a Bush-kormányzat végül ebből a pénzből menti meg a detroiti autógyártókat a tervek szerint. A Bloomberg cikke szerint Henry Paulson pénzügyminiszter a közeljövőben az összeg második felének felhasználására fog felhatalmazást kérni a Kongresszustól.
A szakemberek szerint ha ilyen ütemben folytatódik a pénz elköltése, akkor mire Obama átveszi a kormányzást, addigra alig marad belőle valami. Ráadásul a Kongresszus demokrata képviselői folyamatosan arra kérik a jelenlegi kormányt, hogy tegyen többet a lakástulajdonosok védelme érdekében, ez pedig további extra kiadásokkal járhat.
A Bloomberg belső információi szerint még Paulson sem döntött a lakástulajdonosok megsegítéséről, egyelőre az eredeti terveknek megfelelően folyik a 700 milliárd dollár felhasználása. Egy másik forrás szerint viszont a pénzügyminiszter a közelmúltban arra kérte Bush elnököt, hogy támogassa a második 350 milliárd dollár felhasználását.
Kongresszusi források szerint a pénzügyminiszter a 700 milliárdos összeg fennmaradó részéből kívánja majd megmenteni az autógyárakat is, bár erről hivatalos döntés még nincs. A Szenátus a közelmúltban utasította el azt a javaslatot, hogy 14 milliárd dolláros segélycsomagot nyújtson a General Motorsnak, a Fordnak és a Chryslernek. Paulson néhány nappal ezelőtt arról számolt be, hogy az autógyártók a lehető leghamarabb meg fogják kapni az állami segítséget.
Mindezek mellett az amerikai pénzügyminisztérium régóta dolgozik egy terven, hogy a lakáspiaci krízist megoldja. A Kongresszusban a republikánusok ellenzik, hogy Paulson további összeg felett rendelkezhessen, a demokraták viszont támogatják a lakáspiac és az autóipar megmentését.