Csütörtökön sem voltak komoly mozgások a Budapesti Értéktőzsdén, reggel óta folyamatosan néhány tized százalékos mínuszban volt a BUX index. A vezető részvények többnyire gyengüléssel zártak, de inkább a csendes lecsorgás volt jellemző. A forint reggel még újabb gyengüléssel kezdett, majd lassan magához tért, így nem esett el a 280-as szint.
20 643 pontig csúszott vissza a BUX index a kereskedés végére, ez 0,39 százalékkal volt alacsonyabb a szerdai záróértéknél. A forgalom kicsit alacsonyabb volt az átlagosnál, de a végére majdnem 15 milliárd forint cserélt gazdát a befektetők között.
A vezető részvények többsége drágulni tudott szerdához képest, azonban komoly zuhanást egyik papír sem mutatott be. Az OTP a kereskedés végén 5329 forinton zárt, ami 0,67 százalékos lecsorgást jelentett, míg a Mol 0,41 százalékos gyengülés után 15 790 forintba került. Egy forinttal drágult a Magyar Telekom, mely 729 forintért cserélt gazdát a zárás előtti pillanatokban.
Enyhe mínusszal fejezték be a napot a gyógyszergyártók is: a Richter 0,48 százalékos lecsorgás után éppen a 42 800 forintos támaszon állt meg, az Egis pedig 18 700 forintot ért, ami 0,11 százalékkal maradt el a szerdai árfolyamtól.
A forint reggel megint jókora gyengüléssel kezdett, miután szerda este a S&P is leminősítette Görögország adósságbesorolását, majd napközben fokozatosan tért magához a magyar deviza. A részvénypiac zárása után 278,66 forintot kellett adni egy euróért, ami bő fél százalékkal haladta meg a szerda délutáni értéket. A dollárral szemben 193,87-ig gyengült a magyar fizetőeszköz, a svájci frank jegyzése pedig 185,01-nél állt délután.
A nemzetközi piacokon is borongós volt a hangulat egész nap: a londoni FTSE délután 1,58 százalékkal állt szerdai szintje alatt, a frankfurti DAX pedig 0,96 százalékot veszített értékéből. Régiónkban a varsói WIG 20 1,24 százalékkal esett vissza, a prágai tőzsde PX indexe viszont 0,29 százalékos emelkedést mutatott.
Amerikában negatív hangulatban indult a kereskedés, ebben az általános pesszimizmus mellett része volt annak is, hogy a kezdés előtt a vártnál rosszabb munkaerőpiaci adatok jelentek meg, a múlt héten ismét többen kértek segélyt. Az első néhány óra után a Dow 0,82 százalékos mínuszban állt, a S&P pedig 0,71 százalékkal volt szerdai értéke alatt.