Másodszor sikerült elfogadtatni a Kongresszussal a bankok megmentésére irányuló 700 milliárd dolláros mentőcsomagot, melyet hétfőn még elutasítottak a képviselők. Azóta folyamatosan tárgyaltak a felek, a hírek szerint a republikánus képviselők többsége még most is a csomag ellen szavazott, azonban sikerült elég demokratát meggyőzni ahhoz, hogy átmenjen a törvény.
Hétfőn mindössze 13 szavazat hiányzott az elfogadáshoz, másodszor azonban meggyőző többséggel ment át a Kongresszuson a csomag. A képviselők 263:171 arányban hagyták jóvá a programot, az elfogadáshoz 218 igen szavazat kellett. Hétfőn még a republikánusok kétharmada nemmel szavazott, de a demokraták sem voltak egységesek, a képviselők 40 százaléka elutasította a tervet. Pedig a demokraták, mivel többségben vannak a Kongresszusban, önmagukban is megszavazhatták volna a csomagot.
A mostani szavazáson állítólag a republikánusok többsége még mindig elutasította a csomagot, azonban sikerült meggyőzni annyi demokrata képviselőt, hogy meglegyen a többség. Pedig George Bush elnök is támogatta a tervet, aki nem mellesleg a republikánus színekben lett elnök.
A csomaggal kapcsolatban nem voltak egyértelműen pozitívak a várakozások, sokak szerint ugyanis elszabadulhat az államháztartási hiány a tengerentúlon a bankok megmentése után.
Korábban sosem volt példa hasonló mértékű állami mentőakcióra, a csomag lényege, hogy 700 milliárd dollár értékben felvásárolja az állam a bankok nem megbízható hiteleit. Ezenkívül a demokraták kérésére adócsökkentés is bekerült a csomagba.
A tőzsdék a szavazás kezdetekor felfelé indultak a Wall Streeten, a vezető indexek mindegyike 2 százalék körüli pluszban volt. Amikor közölték a végeredményt, akkor azonban a várt kilövés helyett lefelé fordultak az indexek. Nem sokkal a törvény megszavazása után a Dow 1,09 százalékkal állt csütörtöki értéke felett, a Standard & Poor's 1,72 százalékos pluszban volt, míg a Nasdaq 1,35 százalékkal erősödött tegnaphoz képest. Az amerikai tőzsdéken magyar idő szerint este tíz órakor zárul a kereskedés.