Amerikában a nap eleji nagy esésből végül egészen moderált lett, a Dow 0,2, a Nasdaq 0,4 százalékot esett.
Ez, illetve a jegybankok fellépése, mellyel likviditást pumpáltak a piacba, némi megnyugvást hozhat.
A Bux itthon is felfele kezdett, de nagy a bizonytalanság, amit az elmúlt napok tapasztalatai indokolnak. Inkább azt lehet mondani, hogy az eladók áltak magasabbra, minthogy a vevők kezdtek őrült vételekbe.
Ami a következő napokat illeti, ha a nemzetközi piacok kicsit megnyugodnak, akkor a 28 ezer pontos szintet tesztelhetjük felül. Egyébként egy viszonylag meredek eső trendben csúszunk lefelé.
Két sajátrészvény vásárlás is volt pénteken:
- A Mol 2007. augusztus 10-én 58.500 darab Mol részvényt vásárolt a Budapesti Értéktőzsdén az ING Bank Zrt., mint befektetési szolgáltató közreműködésével 26.053 Ft/db átlagárfolyamon. A tranzakciót követően a társaság 7.553.900 db A sorozatú valamint 578 db C sorozatú részvényt birtokol.
- Az OTP 35 ezer darab sajátrészvényt vett 9861 Ft=darabos átlagáron.
Kisebb megingás mellett, de határozott pluszban zárt a Bux, az index 24 milliárdos forgalom mellett 363,61 pontot ugrott, a vége 27884,48 pont lett.
A vezető részvények közül a Richter 4,26 százalékot erősödött, az OTP erősödése 1,90 százalék volt, a Mol is pozitív oldalon zárt 0,51 százalékkal. Egyedül a Magyar Telekom-papír ára esett 1,46 százalékkal.
Óvatos optimizmus jellemezte a piacot, amiben közrejátszott az is, hogy az amerikai piacok ugyan pluszban nyitottak, de nincs nagy rakétázás. Így aztán továbbra is a tengerentúli események mozgatják a Buxot is. Igaz a kedvezőbb eredményt felmutató cégek (mint ma a 4 százalékot ugró Richter) egy optimistává váló környezetben sokkal jobban húzhatnak.
Holnap ennek aprópóján is érdemes figyelni az OTP gyorsjelentést.