3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A pozitív nyitás után napközben oldalazott a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, a végén azonban már majdnem mínusszal zárt a mutató. A legnagyobbat a Richter bukta, mely a szerdai 4 százalékos gyengülést egy újabb 3 százalékos eséssel fejelte meg.

A pozitív nyitás után napközben oldalazott a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, a végén azonban már majdnem mínusszal zárt a mutató. A legnagyobbat a Richter bukta, mely a szerdai 4 százalékos gyengülést egy újabb 3 százalékos eséssel fejelte meg.

19 032 ponton zárt a BUX index, ez 0,08 százalékkal maradt el a szerdai szinttől. A 15 pontos bukás mellé viszonylag magas forgalom társult, a nap végére majdnem 30 milliárd forint cserélt gazdát a piacon.

A vezető részvények vegyesen szerepeltek, csak a Richter lógott ki a sorból jelentős gyengülésével, a többiek jórészt szerdai értékük körül álltak. Az OTP 4895 forintot ért a zárás előtt, ez 1,03 százalékkal magasabb volt a szerdai árfolyamnál. Eközben a Mol 0,31 százalékkal olcsóbb lett, 14 255 forintot ért. Tovább emelkedett viszont a Magyar Telekom ára, a távközlési részvények 2,43 százalékos erősödést követően 800 forinton fejezték be a napot.

Rosszul szerepeltek a gyógyszergyártók csütörtökön a piacon: a Richter folytatta előző napi esését, végül 3,02 százalékos bukás után 35 350 forinton állt meg, míg az Egis 1,58 százalékos gyengülés után 18 700 forintba került. A Richter esetében szerdán még az átváltható kötvénnyel magyarázható volt a mínusz, mára azonban már korrekciót vártak a szakemberek.

A forint egész nap szerdai értéke felett állt az euróval szemben, azonban jelentősen nem gyengült. A nap első felében a lengyel adósságbesorolás kockázatai miatt volt egy komolyabb hullám, amikor ütötték a magyar devizát, végül azonban megállapodott a 272-es szint felett kicsivel az euró ára. A részvénypiac zárása után 272,33 forintot kellett adni egy euróért, ami körülbelül fél százalékkal volt magasabb a szerdai szintnél. A dollárral szemben 187,32-ig gyengült a magyar deviza, a svájci frank pedig 179,51 forintba került.

A nemzetközi piacokon szintén a nap második felére romlott el a hangulat: a londoni FTSE délután 0,71 százalékos mínuszban volt, míg a frankfurti DAX kicsivel még szerdai értéke felett állt. Régiónkban a varsói WIG 20 1,56 százalékkal esett vissza, a prágai tőzsde PX indexe pedig 0,47 százalékos mínuszban volt. A nap felénél az általános gyengülésre az egyik magyarázat az lehetett, hogy a kínai jegybank alelnöke már buborékot emlegetett az utóbbi hónapok emelkedésével kapcsolatban, ez pedig arra utalhat, hogy lassan elkezdik elzárni a pénzcsapot. A vezető részvénypiacok szinte mindegyike akkor esett át mínuszba.

A Wall Streeten is negatív hangulatban indult a nap délután, utána azonban elkezdtek felfelé kapaszkodni a mutatók. Az első pár óra után a Dow már 0,05 százalékos pluszban volt, a S&P pedig 0,08 százalékkal állt szerdai szintje felett.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!