A Fed monetáris döntéshozó testülete, a nyíltpiaci bizottság (FOMC) számos tagja javasolta a kvantitatív küszöbszámok mellőzését, helyette a minőségi megközelítés alkalmazását szorgalmazta az alkalmazott mennyiségi monetáris enyhítő intézkedések hatékonyságának megítélésében.
A testület tagjainak többsége a követendő monetáris politika mellett vállalt nyilvános elkötelezettség, az úgynevezett "forward guidance" megfogalmazásának módosítása mellett foglalt állást, de ellenezte makrogazdasági küszöbértékek alkalmazását a megszövegezéskor.
A testület a gazdaság állapotának jellemzésében fontosnak tartotta annak hangsúlyozását, hogy az év elején tapasztalt gazdasági gyengülés a szokatlanul szélsőséges időjárásnak volt tulajdonítható. A testület meggyőződése szerint a gazdasági növekedés üteme helyre fog állni, mihelyt megszűnnek az időjárási hatások.
Néhányan amellett voltak, hogy a Fed egyértelműen fejezze ki készségét a kamatok alacsonyan tartása mellett mindaddig, amíg az infláció tartósan elmarad a 2 százalékos céltól. Néhányan aggodalmukat fejezték ki amiatt, hogy az elkövetkező években az infláció nem is fogja elérni a célt, a többség viszont arra számított, hogy igen.
A tagok sokat tanácskoztak azon, hogyan adják tudomására a piacoknak a kamatemelés szándékát, amint annak eljön az ideje. Végül abban állapodtak meg, hogy egy olyan "nyílt végű" megfogalmazást fognak alkalmazni, ami egyértelművé teszi, hogy a kamatlábaknak a foglalkoztatás és az infláció normalizálódása után is mindaddig alacsonyan kell maradnia, amíg a gazdaság "teljesen" talpra nem áll.
Többen aggódtak amiatt, hogy a kamatlábakról tett kijelentések a közelgő szigorítás hamis érzetét kelthetik. A "forward guidance" új megszövegezésébe többen bele akarták foglalni egyértelmű módon, hogy az nem a monetáris politikai szándék módosulását jelenti. A dokumentum tanúsága szerint a testület tagjai eltérő nézeteket vallanak a munkaerőpiacban rejlő tartalékok mértékéről.
A többség véleménye szerint a lakásértékesítések várnál nagyobb mértékű csökkenése a jelzáloghitel kamatok 2013-as emelkedésének tudható be. A gazdasági fundamentumok azonban a lakáspiaci fellendülés mellett szólnak. A kínai gazdasági növekedés lassulása a Fed döntéshozóinak véleménye szerint nyomás alá helyezi majd a világpiaci nyersanyagárakat.
Összességében a dokumentum enyhítette a Fed március 18-19 kamatdöntő ülését követően tett nyilatkozatok alapján a piacokon a Fed "héja fordulatáról" kialakult véleményt. Az elemzők akkor azt a következtetést vonták le, hogy valamivel közelebb került a monetáris szigorítás, a kamatlábak emelésének időpontja.
MTI