A Napi Gazdaság mai cikke szerint rövid távon a fokozott volatilitás miatt veszélyesebb lehet a BRIC országok (Brazília, Oroszország, India és Kína) piacaira befektetni, aki azonban legalább 4-5 éves időtávban gondolkodik, az igen szép hozamot érhet el - mondta Mark Möbius, a Templeton Asset Management ügyvezető elnöke a társaság honlapján megjelent interjúban. Az indiai kormányzat sikeres válságkezelő intézkedései, valamint az amerikai és európai társaiknál egészségesebb mérleggel és erősebb készpénztermelő képességgel felvértezett indiai vállalatok folytán az ország tőzsdéje idén is felülteljesítheti a feltörekvő piacok teljesítményét. Szektorális bontásban a nyersanyag-kitermelő (olaj-, illetve bányaipari), valamint a BRIC országok belső keresletének dinamikus növekedése miatt a kereskedelmi bankok, továbbá kiskereskedelmi és eldobható termékeket gyártó vállalatok papírjait részesítik előnyben. A brazil piacon ezeken kívül Möbius nagy lehetőséget lát az egészségügyi, kozmetikai, illetve italgyártó vállalatok részvényeiben is.
Oroszország a világ harmadik legnagyobb devizatartaléka, illetve jelentős nyersanyagkitettsége miatt vonzó piac, ám az sem elhanyagolható körülmény, hogy a jelenlegi árfolyamszintek mellett a teljes feltörekvő piaci univerzumban itt találhatók a legcsábítóbb árazású részvények is - véli Möbius. Kínában az esetleg kialakuló eszközlufik elleni jegybanki intézkedések rövid távon ugyan komoly árletörő hatást gyakorolhatnak, hosszú távon viszont áldásosak lehetnek a befektetők szemszögéből.
Az indiai Sensex tavaly 81 százalékos emelkedésével a tíz legjobban teljesítő index között volt a Bloomberg adatai alapján, ám az orosz Micex 121, illetve a brazil Bovespa 83 százalékos erősödésükkel így is lekörözték. A Shanghai Composite viszont a 80 százalékával kissé lemaradt tőle.