3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Kedden az OTP esett csak számottevően a Budapesti Értéktőzsdén, majd szerdán a Mol vette át a szerepét több mint 3 százalékos gyengülésével. Délután a bankpapírokra is rájárt a rúd, a végén majdnem 2 százalékkal lettek olcsóbbak, így a BUX is jelentősen gyengült.

Kedden az OTP esett csak számottevően a Budapesti Értéktőzsdén, majd szerdán a Mol vette át a szerepét több mint 3 százalékos gyengülésével. Délután a bankpapírokra is rájárt a rúd, a végén majdnem 2 százalékkal lettek olcsóbbak, így a BUX is jelentősen gyengült.

20 674 ponton fejezte be a szerdai kereskedést a BUX index, ez 2,12 százalékkal volt alacsonyabb a keddi értéknél. A forgalom átlagos volt, a nap végére közel 20 milliárd forint cserélt gazdát a befektetők között.

A vezető részvények kivétel nélkül veszítettek értékükből, a legnagyobbat a Mol esett, de az OTP sem sokkal maradt el tőle. A bankpapírok 5450 forinton fejezték be a napot, ez 1,82 százalékkal volt alacsonyabb a keddi árfolyamnál. A Mol pedig egész nap a legnagyobb vesztes volt, a végén 15 800 forintba került, ami 3,07 százalékos visszaesést jelentett. 750 forinton zárt a Magyar Telekom, ez 0,79 százalékkal volt alacsonyabb a távközlési részvények keddi értékénél.

Rosszul szerepeltek a gyógyszergyártók is a piacon: a Richter 2,6 százalékos esés után 41 005 forinton állt meg, míg az Egis 19 000 forintos árfolyama 2,31 százalékos gyengülést jelentett.

A forint a nap első felében keddi értéke alatt állt az euróval szemben, majd délután átmenetileg jött egy gyengülési hullám, azonban az sem tartott sokáig. A részvénypiac zárása után 267,72 forintot kellett adni egy euróért, ez 0,1 százalékkal volt alacsonyabb a keddi árfolyamnál. A dollárral szemben 177,71-ig erősödött a magyar deviza, a svájci frank pedig 177,30 forintba került.

A nemzetközi részvénypiacok egész nap keddi értékük felett álltak, csak régiónkban romlott el a hangulat. A londoni FTSE délután 0,48 százalékos pluszban volt, a frankfurti DAX pedig 0,24 százalékot javított. Régiónkban a varsói WIG 20 szinte hajszálra ugyanott állt, ahol kedd délután, a prágai tőzsde PX indexe pedig 1,11 százalékos visszaesést mutatott.


A tengerentúlon a nyitás előtt több fontos makroadat is megjelent: a munkanélküliségről a vártnál jobb hírek érkeztek, a tartós fogyasztási cikkek megrendelésállománya viszont kiábrándította a befektetőket. A várt 500 ezer helyett csak 466 ezer ember kért első ízben segélyt a múlt héten, a rendelésállomány viszont 0,6 százalékkal esett vissza a várt fél százalékos emelkedés helyett.

A Wall Street a nyitás után felfelé indult, nem sokkal később azonban elindultak lefelé a vezető mutatók. Az első pár óra után a Dow 0,16 százalékos pluszban volt, a S&P pedig 0,18 százalékkal araszolt feljebb.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!