2p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Enyhe veszteséggel zártak szerdán a New York-i értéktőzsde vezető indexei, igaz a nap elejei zuhanás után az összkép már-már biztatónak tűnik.

Enyhe veszteséggel zártak szerdán a New York-i értéktőzsde vezető indexei, igaz a nap elejei zuhanás után az összkép már-már biztatónak tűnik.

Az értéktőzsde fő mutatója, a Dow Jones ipari átlag (DJIA) 29,92 ponttal, 0,31 százalékkal gyengült, és 9712,28 ponton zárt.A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 1,62 ponttal, 0,08 százalékkal halványult, és 2122,42 ponton zárt. A S&P 500-as mutató 3,53 pontos, 0,33 százalékos gyengülés után 1057,08 ponton zárt.

A tőzsdemutatók szerény emelkedéssel nyitottak arra a kereskedés kezdete előtt ismertetett adatra, hogy a vártnál kisebb mértékben csökken a második negyedévi amerikai GDP, végleges adat szerint. Mintegy harminc perccel később azonban hidegzuhanyként érte a befektetőket az a hír, hogy a várt növekedés helyett csökkent a chicagói beszerzési menedzserindex. A DJIA indexe szinte azonnal 1,5 százalékos mínuszba került.

Innen azonban javítottak a tőzsdemutatók, méghozzá a kőolaj drágulására, illetve tőzsdemutatókban jelentős súllyal rendelkező olajipari cégek részvényeinek az emelkedésére. A kőolaj ára arra a kettős hatásra emelkedett, hogy gyengült a dollár, illetve a szerdán közölt hivatalos adat szerint a múlt héten a várt emelkedés helyett csökkent az amerikai olajtartalék, ami a kereslet élénkülését jelzi.


A vártnál kisebb mértékben, 0,7 százalékkal gyengült az amerikai gazdaság éves szinten a második negyedévben. A végleges negyedévi adat jobb a kormány által előzetesként jelzett 1,0 százaléknál, és különösen a szakértői becslésekben szerepelt 1,2 százaléknál. Az idei első negyedévben a GDP 6,4 százalékkal esett éves szinten. Elemzők azzal számolnak, hogy a szeptemberrel záruló folyó harmadik negyedévben már közel három százalékkal erősödött éves szinten az amerikai gazdaság, amely 2007 decemberében került recesszióba.

A várt növekedés helyett csökkent a chicagói beszerzési menedzserindex. A szeptemberi mutató 46,1 pontra süllyedt az augusztusi 50 pontról. A szakértők 52 pontra számítottak szeptemberre. A mutatón belül az új megrendelésekre vonatkozó alindex 52,5 pontról 46,3 pontra csökkent, a termelési index 52,9 pontról 47,2 pontra hanyatlott. Az 50 pont alatti érték a teljesítmény csökkenését jelzi.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!