Az utóbbi napok emelkedése után a hétvége előtt negatívba fordult a hangulat a Budapesti Értéktőzsdén, a BUX index pénteken több mint 2 százalékos mínuszban fejezte be a napot. A vezető részvények mindegyike gyengült, a gyógyszergyártók tartották magukat viszonylag jól.
A BUX index 22 510 pontig esett vissza a hét utolsó kereskedési napján, ez 2,05 százalékkal maradt el a csütörtöki értéktől. A forgalom magasabb volt az átlagnál, délutánra több mint 40 milliárd forint cserélt gazdát a befektetők között.
A vezető részvények kivétel nélkül olcsóbbak lettek, csak a gyógyszergyártók úszták meg mérsékelt eséssel a napot. Az OTP ára 6060 forintig csökkent, ez 2,26 százalékkal maradt el a csütörtöki árfolyamtól. A Mol ennél is nagyobbat, 3,13 százalékot bukott, 18 600 forinton vonult pihenőre. 3,16 százalékkal kevesebbet értek a Magyar Telekom részvényei is, mint csütörtökön, így 735 forintot értek a távközlési papírok a végén.
Kifejezetten jól megúszták a negatív napot a gyógyszeripari részvények: a Richter 0,1 százalékos felfelé kapaszkodással 42 945 forinton zárt, az Egis pedig 19 100 forintba került délután, ez 0,26 százalékkal maradt el az egy nappal korábbi árfolyamától.
A forint a nap első felében csütörtöki árfolyama körül ingadozott az euróval szemben, majd délután az amerikai inflációs adatok gyengítették a hazai fizetőeszközt. A részvénypiac zárása után 267,78 forintot kellett adni egy euróért, ami már 0,3 százalékkal magasabb volt a csütörtök délutáni szintnél. A dollárral szemben 186-ig gyengült a magyar deviza, a svájci frank jegyzése pedig 181,22-nél állt.
A nap második felére a nemzetközi piacokon is negatívba fordult a korábbi optimista hangulat: a londoni FTSE délután 0,61 százalékos mínuszban állt, a frankfurti DAX pedig 1,88 százalékot bukott csütörtöki záróértékéhez képest. Régiónkban a varsói WIG 20 0,39 százalékos mínuszban állt a kereskedés végén, a prágai tőzsde PX indexe pedig 1,12 százalékkal esett vissza.
A tengerentúlon a nyitás előtt jelentek meg a decemberi inflációs adatok, illetve az ipari termelés statisztikája. A számok mindkét területen emelkedést mutattak, főleg az inflációs adat volt negatív hatással a tőzsdék alakulására, így lefelé indultak a Wall Street vezető indexei is. Az első pár óra után a Dow és a S&P is majdnem egy százalékkal állt csütörtöki értéke alatt.