3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Az utóbbi napok emelkedése után a hétvége előtt negatívba fordult a hangulat a Budapesti Értéktőzsdén, a BUX index pénteken több mint 2 százalékos mínuszban fejezte be a napot. A vezető részvények mindegyike gyengült, a gyógyszergyártók tartották magukat viszonylag jól.

Az utóbbi napok emelkedése után a hétvége előtt negatívba fordult a hangulat a Budapesti Értéktőzsdén, a BUX index pénteken több mint 2 százalékos mínuszban fejezte be a napot. A vezető részvények mindegyike gyengült, a gyógyszergyártók tartották magukat viszonylag jól.

A BUX index 22 510 pontig esett vissza a hét utolsó kereskedési napján, ez 2,05 százalékkal maradt el a csütörtöki értéktől. A forgalom magasabb volt az átlagnál, délutánra több mint 40 milliárd forint cserélt gazdát a befektetők között.


A vezető részvények kivétel nélkül olcsóbbak lettek, csak a gyógyszergyártók úszták meg mérsékelt eséssel a napot. Az OTP ára 6060 forintig csökkent, ez 2,26 százalékkal maradt el a csütörtöki árfolyamtól. A Mol ennél is nagyobbat, 3,13 százalékot bukott, 18 600 forinton vonult pihenőre. 3,16 százalékkal kevesebbet értek a Magyar Telekom részvényei is, mint csütörtökön, így 735 forintot értek a távközlési papírok a végén.

Kifejezetten jól megúszták a negatív napot a gyógyszeripari részvények: a Richter 0,1 százalékos felfelé kapaszkodással 42 945 forinton zárt, az Egis pedig 19 100 forintba került délután, ez 0,26 százalékkal maradt el az egy nappal korábbi árfolyamától.

A forint a nap első felében csütörtöki árfolyama körül ingadozott az euróval szemben, majd délután az amerikai inflációs adatok gyengítették a hazai fizetőeszközt. A részvénypiac zárása után 267,78 forintot kellett adni egy euróért, ami már 0,3 százalékkal magasabb volt a csütörtök délutáni szintnél. A dollárral szemben 186-ig gyengült a magyar deviza, a svájci frank jegyzése pedig 181,22-nél állt.

A nap második felére a nemzetközi piacokon is negatívba fordult a korábbi optimista hangulat: a londoni FTSE délután 0,61 százalékos mínuszban állt, a frankfurti DAX pedig 1,88 százalékot bukott csütörtöki záróértékéhez képest. Régiónkban a varsói WIG 20 0,39 százalékos mínuszban állt a kereskedés végén, a prágai tőzsde PX indexe pedig 1,12 százalékkal esett vissza.

A tengerentúlon a nyitás előtt jelentek meg a decemberi inflációs adatok, illetve az ipari termelés statisztikája. A számok mindkét területen emelkedést mutattak, főleg az inflációs adat volt negatív hatással a tőzsdék alakulására, így lefelé indultak a Wall Street vezető indexei is. Az első pár óra után a Dow és a S&P is majdnem egy százalékkal állt csütörtöki értéke alatt.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!