3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Nehéz hét vár a nyugat-európai értéktőzsdékre. Ha irányadó lehet a Wall Street - a nagyobb piacok közül az, amely pénteken az európai bankterhelési vizsgálat (stressz teszt) jó eredményeinek közlése után zárt, mégpedig nyereségekkel -, akkor hétfőn lendületesen kezdhetnek a nyugat-európai tőzsdeközpontok is. Sok elemző azonban úgy véli, mivel Európában több idő maradt a bankteszt eredményeinek átgondolására, hétfőre talán már kisebb lesz a lelkesedés, főleg, mert sokan, épp a nagy sikerre való tekintettel, nem tartják hitelesnek a stressz tesztet.

A bankrészvények a múlt héten 4,5 százalékkal drágultak a bankteszt borítékolhatóan jó eredményére várva - kérdéses, folytatható-e ez az ütem, különösen, miután már a múlt hét legjava a siker beárazásával telt.

A legnagyobb piaci tőkeértékű európai részvények FTSEurofirst 300-as mutatója pénteken 0,48 százalékos napi emelkedéssel 1.044,31 ponton végzett. A múlt heti, összesen 3,1 százalékos emelkedésével elérte az előző hét eleji szintet, de még 0,14 százalékkal a tavaly év végi értéke alatt van. Az idén eddig 1.115,03 pont (április 16.) és 939,64 pont (május 25.) volt a két szélső értéke. Az idei csúcs 2008. szeptember óta a legmagasabb, a mélypont egyszersmind kilenc hónapja a legalacsonyabb volt.

A héten sokféle adat borzolhatja a kedélyeket: hétfőn jelenik meg az új statisztika az új lakóingatlanok júniusi forgalmáról az Egyesült Államokban, kedden következik a GfK német fogyasztói hangulatmutatója és az amerikai fogyasztói hangulatmutatók egyike, szerdán a németországi infláció előzetes adata erről a hónapról, csütörtökön a német munkanélküliség legfrissebb adatai és az Európai Bizottság euróövezeti üzleti hangulatmutatója, majd pénteken az euróövezeti infláció előzetes adata erről a hónapról és végül a nagyágyú: a második negyedévi amerikai GDP előzetes adata. Az elemzők 2,5 százalékos évesített GDP-növekedésre számítanak az első negyedévi 2,7 százalék után.

A londoni értéktőzsde irányadó mutatója, az FTSE-100 pénteken 1,19 pontos, 0,02 százalékos gyengüléssel 5.312,62 ponton zárt, 1,85 százalékkal alacsonyabban a tavaly év végi értékénél. Tavaly 22,07 százalékot erősödött, tavalyelőtt 31,33 százalékot esett.

A frankfurti fő mutató, a DAX-30 24,19 ponttal, 0,39 százalékkal 6.166,34 pontra javult, 3,51 százalékkal az év végi értéke fölött végzett. Tavaly 23,85 százalékot javult, tavalyelőtt 40,37 százalékot vesztett az értékéből.

Párizsban a CAC-40 6,48 ponttal, 0,18 százalékkal 3.607,05 pontra emelkedett, ez 8,37 százalékkal rosszabb az év véginél. Tavaly 22,32 százalékkal emelkedett, tavalyelőtt 42,68 százalékot esett.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!