Úgy tűnik a befektetők többsége nem szeretne lemaradni a kibontakozóban lévő gazdasági fellendülésnek köszönhető tőzsdei emelkedésről, és a visszaeséseket vásárlásra használják. Így volt ez a BÉT-en pénteken, ahol gyenge kezdés után a nap végére ismét pluszban állt meg a tőzsdeindex.
A délelőtt ugyan óvatos profitrealizáció mellett telt, és a vezető részvények többsége komoly mínuszt mutatott, ám a zárásra csak az OTP maradt el a csütörtöki értékétől. A BUX 20729.07 ponton zárt, ami 78 ponttal haladja meg az előző napi záró értéket. A forgalom továbbra is erősnek mondható, 26 milliárd feletti volt.
A nap nyertese a Richter részvény lett, mely 880 forintot ugrott, és 38800-on zárt. Úgy tűnik az átváltható kötvények okozta múlt heti aggodalmakon túl tették magukat a befektetők, és immár a vállalatra is ható konjunktúrába bízva vásárolják a papírokat. Komoly veszteségből küzdötte agát vissza a Mol, és zárt végül 1 százalékos nyereségben. Az olajrészvényre 16250-en született az utolsó kötés.
A Telekom 813-on zárt, ami 3 forintos plusz. Visszaesett az OTP részvénye, mely 5370-en fejezte be a napot 50 forinttal a csütörtöki szint alatt.
Optimizmus jellemezte a tengerentúli börzék nyitását, miután a ma napvilágot látott gazdasági adatok kedvezőek voltak.
Kétévi csökkenés után az idei II.névben ismét nőtt az amerikai családok vagyona,főként a részvényárfolyamok és az ingatlanárak emelkedése nyomán. A vagyongyarapodással párhuzamosan csökken a háztartások adósságállománya. A csökkenés éves összevetésben 1,7 százalékos volt a második negyedévben, amely már sorban a negyedik adósságzsugorodást hozó negyed volt. A jelzáloghitelek állománya 1,4 százalékkal, a fogyasztási hiteleké 6,5 százalékkal csökkent az egy évvel korábbihoz képest. Elemzők szerint az adatokban nemcsak a fegyelmezetten törlesztő adósok erőfeszítései tükröződnek, hanem az is, hogy a bankok leírják a hitelkártya-üzletág behajthatatlannak tartott kinnlevőségeit és szigorítják a hitelfeltételeket.