3p

A Budapesti Értéktőzsde sem tudott szembe menni az általános negatív hangulattal pénteken, a kereskedés végére több mint két százalékkal esett előző napi értéke alá a BUX. A vezető részvények közül a Mol vitte a prímet majdnem 4 százalékos esésével, de az OTP sem lehetett büszke teljesítményére.

A Budapesti Értéktőzsde sem tudott szembe menni az általános negatív hangulattal pénteken, a kereskedés végére több mint két százalékkal esett előző napi értéke alá a BUX. A vezető részvények közül a Mol vitte a prímet majdnem 4 százalékos esésével, de az OTP sem lehetett büszke teljesítményére.

21 667 pontig verték be a hétvége előtt a BUX indexet, ez 2,08 százalékkal volt alacsonyabb a csütörtöki záróértéknél. A majdnem 500 pontos esés mellett a forgalom kicsivel magasabb volt az átlagosnál, a nap végére több mint 30 milliárd forint cserélt gazdát a befektetők között.


A vezető részvények mindegyike veszített értékéből, különösen a Mol és az OTP szenvedte meg a negatív hangulatot. A bankpapírok 1,94 százalékos bukás után 5825 forinton fejezték be a hetet, a Mol pedig 18 000 forinton zárt, ami 3,49 százalékkal volt alacsonyabb a csütörtöki értékénél. A Magyar Telekom részvényei 706 forintba kerültek a kereskedés legvégén, ez 1,26 százalékos esést jelentett az előző naphoz képest.

Enyhe lecsorgással zártak a gyógyszergyártók is a piacon: a Richter a végén 41 000 forintba került, ami 1,2 százalékos bukást jelentett, az Egis pedig 0,81 százalékos esést követően 18 450 forinton fejezte be a hetet.

A forint a nap első felében gyengült az euróval szemben, délutánra ismét a 272-es szint felett volt az európai valuta jegyzése, majd a részvénypiac zárásakor kicsit visszarántották az árfolyamot. Akkor 271,05 forintot kellett adni egy euróért, ami 0,2 százalékkal volt alacsonyabb a csütörtök délutáni árfolyamnál. A dollárral szemben 192,71-nél állt a forint, a svájci frank jegyzése pedig 185,07-nél volt késő délután.

A nemzetközi piacokon is negatív volt a hangulat, ami jórészt Barack Obama amerikai elnök csütörtöki bejelentésének volt köszönhető. Az Egyesült Államok első embere közölte, hogy szembe száll a nagybankokkal és szigorúbban szabályozza működésüket a jövőben. A hír hallatán a Wall Streeten már csütörtökön estek az árfolyamok, majd ez gyűrűzött be Európába is.

A londoni FTSE index délután 0,84 százalékkal állt csütörtöki értéke alatt, a frankfurti DAX pedig 1,21 százalékot veszített értékéből. Régiónkban a varsói WIG 20 2,54 százalékos bukást hozott össze a végére, a prágai tőzsde PX indexe pedig 2,7 százalékkal szakadt be. A Wall Streeten pénteken is folytatódott a negatív hangulat: az első pár óra után a Dow 0,46 százalékos mínuszban volt, a S&P pedig 0,61 százalékkal állt előző napi értéke alatt.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!