Szinte egész nap szerdai értéke alatt állt a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, mely főleg délután esett jelentősen. A zárásra majdnem 2 százalékos lett a mínusz. A vezető részvények mindegyike veszített értékéből, az OTP például 2,5 százalékkal lett olcsóbb, így ismét 6000 forint alatt zárt.
22 127 ponton fejezte be a csütörtöki kereskedést a BUX index, ez 1,84 százalékkal volt alacsonyabb a szerdai értéknél. A forgalom átlagos volt, a zárásig közel 25 milliárd forint cserélt gazdát a befektetők között.
A vezető részvények mindegyike veszített értékéből, legrosszabbul az OTP és a Telekom járt. A bank papírjaiért a kereskedés végén 5940 forintot kellett adni, ami 2,53 százalékos gyengülést jelentett szerdához képest. A Mol 1,32 százalékos esést mutatott be, így az olajcég árfolyama 18 650 forint volt a végén. Nagyot bukott a Magyar Telekom is, a távközlési papírok 2,72 százalékos esés után 715 forinton álltak meg.
Viszonylag olcsón megúszták a gyógyszergyártók a csütörtöki negatív napot: a Richter 41 500 forintos szintje 1,18 százalékkal volt alacsonyabb a szerdainál, az Egis pedig 0,53 százalékos lecsorgást követően 18 600 forinton zárt.
A forint a nap első felében jelentősen gyengült a bankközi devizapiacon az euróval szemben, egészen 272 fölé kúszott a közös európai valuta árfolyama. A kereskedés második felében aztán kicsit korrigált a magyar fizetőeszköz, de a részvénypiac zárása után még mindig 270,76 forintot kellett fizetni egy euróért, ami kicsivel magasabb volt a szerdai szintnél. A dollárral szemben 192,76-nál állt a forint, a svájci frank jegyzése pedig 184,04-nél volt.
A nemzetközi piacokon is negatív nap volt csütörtökön, különösen a délutáni amerikai nyitás hozta meg a mínuszokat. A londoni FTSE a nap második felében 0,97 százalékkal állt szerdai záróértéke alatt, a frankfurti DAX pedig 0,76 százalékkal esett vissza. Régiónkban a varsói WIG 20 0,76 százalékot veszített értékéből, a prágai tőzsde PX indexe pedig 0,34 százalékos lecsorgást mutatott.
A tengerentúlon is pesszimista volt a nyitás délután, az első pár óra után a Dow 1,36 százalékkal állt szerdai értéke alatt, a S&P pedig 1,19 százalékos mínuszban tartózkodott. A negatív hangulatban közrejátszottak a délután megjelent gyenge makroadatok is, a jelek szerint ismét kezdenek aggódni a befektetők világszerte.