3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A válság ellenére sem egyértelműen sötét a magyarországi és közép-kelet-európai vagyonkezelési piacok jövője, a megfelelő termékekkel, értékesítési stratégiákkal hamarosan ismét gyors növekedést láthatunk majd a befektetési alapok és vagyonkezelési szolgáltatások terén – derült ki a Portfolio.hu által megrendezett Wealth Management 2009 Konferencián.

A válság ellenére sem egyértelműen sötét a magyarországi és közép-kelet-európai vagyonkezelési piacok jövője, a megfelelő termékekkel, értékesítési stratégiákkal hamarosan ismét gyors növekedést láthatunk majd a befektetési alapok és vagyonkezelési szolgáltatások terén – derült ki a Portfolio.hu által megrendezett Wealth Management 2009 Konferencián.

Hiába fordult nagyot a világ a befektetési alapok és általában véve a vagyonkezelési piacok körül 2008-ban, a piacon számos olyan szereplő működik, amely a nehezebb körülmények közepette is képes magas minőségű termékeket, szolgáltatásokat nyújtani ügyfeleik számára. „Különösen igaz ez a közép-kelet-európai régióra, ahol a vagyonkezelési piac relatíve gyors gyógyulást fog mutatni, elsősorban az alacsony penetráció és a várható megtakarítási trendek összjátéka miatt."- mutatott rá Dietz Miklós, a McKinsey & Company partnere.

„Az ingatlanalapok esetében kulcsfontosságú, hogy a független értékbecslőktől származó értékelések kellően konzervatívak legyenek, az alapok pedig első osztályú jövedelemtermelő ingatlanokra alapozzák befektetéseiket. Így elkerülhetők a túlzott kilengések az árfolyamokban, még a mostanihoz hasonló turbulens környezetben is.” – hangsúlyozta Enno Kühn, a Credit Suisse Asset Management németországi ingatlanalapokkal foglalkozó szakembere. A téma hazánkban is aktuális, hiszen a magyar ingatlanalapok napjainkban igyekeznek a megváltozott szabályozási környezetben újból elnyerni a befektetők bizalmát, amelyben a német példa kulcsfontosságú iránymutatást ad.

Az ingatlanalapok mellett más alternatív befektetési eszközök is előtérbe kerültek a válság során, így az abszolút hozamú alapokra ismét nagy figyelmet fordítanak az intézményi befektetők világszerte. „Az elmúlt hónapokban jól látszott, hogy az abszolút hozamos befektetési stratégiák képesek hatékonyan védekezni a piacok esése ellen és egy, a jelenlegihez hasonló időszakban is jelentős mértékű többlethozamokat tudnak produkálni.” – mondta el Pillár Zsolt, a Generali Alapkezelő befektetési igazgatója, hozzátéve, hogy ehhez az kell, hogy az ügyfelek lényegesen nagyobb mozgásteret biztosítsanak a vagyonkezelőnek, mint a hagyományos benchmark-alapú stratégiáknál.


A magyar piac szempontjából ugyanakkor a szabályozási háttér átfogó módosítása is kulcsfontosságú lenne – részben éppen a piac 40 százalékát kitevő speciális alapok miatt is -, hogy a hazai vagyonkezelési szakma nemzetközi versenyképessége javulhasson – mutatott rá Temmel András, a magyar vagyonkezelőket tömörítő BAMOSZ főtitkára. A szövetség ennek érdekében igyekszik minél aktívabban összefogni az ágazatot és javaslataival segíteni a jogalkotási munkát.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!