Pozitív hangulatban zárta a keddi napot a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, azonban az látszott, hogy törékeny volt a befektetők optimizmusa, a nap végén csak szűk fél százalékkal állt hétfői szintje felett a mutató. A vezető részvények pluszban zártak, de a zárás előtt kicsit visszahúzták a piacot, így a korábbinál kisebb lett az emelkedés.
20 904 pont lett a BUX index záróértéke a nap végén, ez 0,47 százalékkal volt magasabb, mint a hétfői szint. A forgalom átlagosnak volt mondható, mintegy 18 milliárd forint cserélt gazdát a befektetők között.
A vezető részvények mindegyike javítani tudott egy kicsit, de igazán kimagasló teljesítményre egyikük sem volt képes. Az OTP 5462 forintot ért a záráskor, ez 0,22 százalékkal volt magasabb a hétfői árfolyamnál, míg a Mol 0,88 százalékkal kapaszkodott feljebb, 16 130 forinton állt meg. 1,1 százalékkal drágultak a Magyar Telekom részvényei a piacon, így a távközlési cég árfolyama 738 forinton fejezte be a napot.
Felemás napjuk volt a gyógyszergyártóknak is, különösen az Egis tudott jelentősen javítani hétfőhöz képest. A cég részvényeiért 19 350 forintot kellett adni délután, ez 2,38 százalékos erősödést jelentett az előző naphoz képest. Szektortársa, a Richter 0,24 százalékos esés után 42 300 forinton fejezte be a napot.
Jól teljesített a forint is a bankközi devizapiacon, a magyar fizetőeszköz egész nap fokozatosan javított az euróval szemben. Délutánra egy százalékkal esett az árfolyam, 272,40 forintot kellett adni egy euróért. A dollár ellenében 180,43-nál állt a forint, a svájci frank jegyzése pedig 180,47-is süllyedt.
A nemzetközi piacokon is pozitív volt a hangulat, miután a jelek szerint múlóban van a dubaji válság. A londoni FTSE index 1,74 százalékot javított délutánra, a frankfurti DAX pedig 0,79 százalékkal kapaszkodott feljebb. Régiónkban a varsói WIG 20 1,09 százalékkal állt hétfői értéke felett, a prágai tőzsde PX indexe pedig 0,08 százalékos felfelé araszolást mutatott.
Amerikában a nyitás előtt felemás adatok jöttek: a folyamatban lévő lakásértékesítések száma a várt csökkenés helyett javult, az ISM feldolgozóipari index viszont a vártnál nagyobb mértékben esett vissza. A Wall Streeten pozitív hangulatban indult a nap, az első pár óra után a Dow 0,91 százalékkal állt hétfői szintje felett, a S&P pedig 0,88 százalékos pluszban volt.