2p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Agresszív eladások, és jelentős zuhanás jellemezte kedden a New York-i tőzsdéket. Az irányadó indexek két százalék feletti eséssel reagáltak az egyre nagyobb valószínűséggel fenyegető recesszióra.

A hétfő esti kongresszusi szavazás után kedden ugyan a szenátus is áldását adta az adósságplafon növelésére, ám ezzel csupán annyi történt, hogy a piac immár szembesülhetett a rideg valósággal. Újabb adatok támasztották ugyanis alá, hogy a gazdasági lassulás fenyegető, és valószínűleg ismét visszaesés jöhet a további növekedés helyett. A politikai megállapodás ellenére továbbra is bizonytalan, hogy a hitelminősítők akceptálják-e az erőfeszítéseket, vagy hamarosan rontják az amerikai AAA besorolást.

Az amerikai GDP kétharmadát kitevő belső fogyasztással kapcsolatos negatív adatok láttak ma napvilágot az Egyesült Államokban. A személyes jövedelmek júniushoz képest mindössze 0,1 százalékkal nőttek, míg a várakozás az előző havi bővüléssel megegyező, 0,3 százalék volt. Ez éves minimumot jelent. A júliusi személyes kiadások 0,2 százalékkal csökkentek júniushoz képest, míg az elemzők 0,2 százalékos növekedést vártak. Júniusban májushoz képest nem volt változás. A mostaninál rosszabb adat utoljára 2009 szeptemberében jelent meg.

A kiábrándító adatokra reagálva egy százalékos mínusszal indult a kereskedés, ám a nap és jó ideig szűk sávba mozogtak a főbb indexek. Az utolsó két órában azonban újabb jelentős eladási hullám következett, amelyet vélhetőleg technikai (pl. a Dow letörte a 12000 pontos szintet) okok mellett a napon belül kereskedők zárásai is erősítettek. Így a nap vége igencsak elkeserítő lett, óriási zuhanással fejezte be a napot mindhárom fontos index.

A 30 vezető iparvállalat DJIA indexe a záráskor 2,19 százalékos zuhanás után 11866 ponton állt meg. A Nasdaq Composite indexe mutatta a legnagyobb gyengülést, hiszen a mutató 2,75 százalékkal 2669 pontra esett. Ennél némileg kisebb eséssel úszta meg az S&P 500-as mutató, amely 2,56 százalékkal 1254 pontra gyengült.

A vállalati hírek sem tudtak javítani a hangulaton, hiszen a várakozásoknál minimálisan jobb számokkal előrukkoló Pfizer 4 százalékot esett, ahogy 3-3 százalékkal gyengült a GM és a Ford is, annak ellenére, hogy mindkét autógyár közel 10 százalékkal növelte júliusban az eladásait.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!