"Ahogyan írtuk erre az utolsó esély az lett volna, hogyha a FED bármi olyan kommentárral tudott volna előállni, amely elnyeri a széles piac tetszését. Bár kijelentették, hogy a korábban vásárolt értékpapírokból való bevételeket újra befektetik, ezzel párhuzamosan érdemben rontotta a gazdasági kilátásokról szóló kommentárját. Egyre egyértelműbb tehát, hogy a második félévre vonatkozó korábbi várakozások valóban eltúlzottak voltak. Ezen pedig a FED akciója vajmi keveset fog segíteni", írják a Raiffeisen elemzői.
Ráadásul a következő hetekben, a gyorsjelentési szezon elmúltával, ismét a makroadatok kezdhetnek dominálni a híráramban így a következő hetek vonatkozásában nőtt az esélye annak, hogy az emelkedő trend törését követően ismét egy csökkenő fázis következik. A héten az S&P 500 index áttörte azokat a fontosnak tartott szinteket (S&P 1100 alá), mely az előbbi szcenáriót erősíti.
Az OTP-ben miután múlt péntekre behalt a kitörés, ezen a héten további esés következett. A középtávú emelkedő trend azonban még nem tört meg annak ellenére sem, hogy a csütörtökön publikált gyorsjelentés csalódást keltő volt, különösen a portfolió minőség és céltartalékolás szempontjából. A második félévre megfogalmazott kilátások alapján nagy valószínűséggel számos elemző csökkentheti eredményvárakozását és célárát. Amennyiben a papírban elesnének a 4850-4900 körüli szintek, megtörne a középtávú emelkedő trend is és adott lenne a tér a korábbi lokális mélypontok körüli szintek tesztelésére.
A Mol-nál immáron lekerült a napirendről a kitörés, a 20800-21500-ös ellenállásokról egyértelműen lefelé fordult és a keddi gyorsjelentés a profit soron várható jelentősebb veszteség miatt nagy valószínűséggel szintén nem fogja támogatni a papírt, amely talán a 19300 körüli szintekig is lehozhatja a papírt.
Behalni látszik a kitörés a Richterben is, nem tudta magát megtartani a kívánatos szintek felett (45500). Lefelé 42500-ig ettől függetlenül töretlen az emelkedő trend, ennek elesésével azonban nem számolnak a Raiffeisen szakértői. Jelentős esésen van túl az Egis, amely korábban a 22000-es sávtetőről fordult lefelé, egészen 20000-ig, mely szintek támaszként szolgálhatnak egy időre.
Az MTelekomban megroppant a 665-675-ös támasz, mely mindenképpen rontotta a kilátásokat. Ebben a papírban sem kizárt a korábbi 625 körüli mélypontok visszatesztelése.
MFOR