3p

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Az amerikai pénzügyi szakértők szerint igen komoly esélye van annak, hogy lesz olyan negyedév idén, amikor az amerikai GDP csökkeni fog, a csökkenő kamatok és a világgazdaság jobban prosperáló régióiban is tevékenykedő társaságoknak köszönhetően idén 8 százalékkal nőhetnek a tengerentúli részvényárak.

Az amerikai pénzügyi szakértők szerint igen komoly esélye van annak, hogy lesz olyan negyedév idén, amikor az amerikai GDP csökkeni fog, a csökkenő kamatok és a világgazdaság jobban prosperáló régióiban is tevékenykedő társaságoknak köszönhetően idén 8 százalékkal nőhetnek a tengerentúli részvényárak.

Miközben a pénzügyi szférában dolgozó menedzserek több mint fele (56 százaléka) felkészült a recesszióra, még sincsenek kétségbe esve, szerintük ugyanis 2008-ban is növekedni fognak a részvényárfolyamok, derült ki az S&P most közzétett felméréséből. A legnagyobb 500 társaság papírjait tömörítő S&P500-as index a várakozások szerint 8 százalékkal erősödhet. Leginkább a pénzügyi szektorban érdekelt társaságok részvényeinek árfolyama emelkedhet, míg a leggyengébb teljesítményt a nyersanyagok kitermelésével foglalkozó cégek nyújthatják.

A pénzügyi szakemberek szerint az amerikai tőzsdék nyújthatják a legjobb teljesítményt, vélte a megkérdezettek 30 százaléka. 21 százalékuk szerint a kínai tőzsdén lehet a legjelentősebb profitot realizálni idén, míg 16-16 százalékuk Indiát vagy Japánt favorizálta. A térségünkben 9 százalékuk bízik.

Érdekes módon az általános gazdasági visszaesés ellenére a szakértők úgy gondolják, a háztartásokat ez kevésbé fogja érinteni. Az S&P felmérése ugyan erre nem tért ki, de leginkább egy agresszív kamatcsökkentés esetén képzelhető el.

A Fed következő ülésén szinte mindenki (az elemzői konszezusok során a megkérdezettek több mint 90 százaléka) biztosra veszi a 25 bázispontos kamatcsökkentést, ám néhányan már vérszemet kaptak, és a jelentősen lassul az amerikai gazdaságra hivatkozva komoly kamatvágást várnak, illetve követelnek. Az egyik legjelentősebb befektetési alap, a Pimco alapítója, Bill Gross például úgy vélekedett a napokban adott interjújában, hogy a Fed az idén - a mostani 4,25 százalékról - 3 százalékra, vagy az alá kell csökkentse az irányadó kamatlábat.

A fentieket figyelembe véve az alapkezelők amíg nagyon durván le nem szakadnak a piacok, és a befektetők nem akarják az alapokból kirángatni a pénzüket, addig nem fognak nagyon parázni. Miközben ők bíznak "magukban", meg egy kicsit a kínaiakban, addig Kelet-Európa inkább a "műgyűjtők" érdeklődését kelti csak fel, és valószínűleg ők is orosz vagy lengyel részvényeket vesznek. Tehát nem fogják ide lapátolni eszetlenül a pénzt, inkább szemezgetnek az ígéretes befektetési célpontok között.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!