EUR/HUF (271,25 – 273,75): Valami mintha elpattant volna az EUR/HUF piacán. A hajnali 271 körüli szintek egy óra leforgása alatt 273 fölé ugrottak. Régiós összehasonlításban a forintot ütötték a legjobban, amiért leginkább a magyar gazdaság nagymértékű CHF kitettsége lehet a felelős. Még a 250-feletti CHF/HUF árfolyam sem rengeti meg a magyar bankrendszert az MNB stressz tesztje szerint, de a hazai kiskereskedelmi forgalom amúgy sem rózsás számaira, illetve GDP alakulásra az erős frank bizonyosan rá fogja nyomni a bélyegét. A lengyel zloty jobban tűrte az elmúlt napok borúsabb hangulatát, a cseh korona, amit szokás a régió svájci frankjának nevezni pedig szokásosan stabilan tartja magát az euróval szemben. A mai napra 272,00 – 274,00 közötti árfolyamsáv tűnik valószínűnek.
EUR/USD (1,4200 – 1,4300): Az EUR/USD piacán a munkaerőpiaci adatok fogják szolgáltatni az izgalmakat, ugyanis ezen a héten, pénteken publikálják a júliusi NFP számokat, és annak az előfutára a ma esedékes ADP mutató. Ha jó is lesz az adat, akkor sem számíthatunk jelentős fordulatra, nem valószínű, hogy az EUR/USD árfolyamának alakulásában áttörést tapasztalhatnánk, inkább maradhat a dollár erősödő, euró gyengülő trendje. A gyenge ADP számok pedig egyértelműen kockázatkerülést váltanának ki, ami a zöldhasú keresztárfolyamait erősíti. A devizapiacokon eluralkodó negatív hangulatot a kötvénypiacokról érkező hírek táplálták, a német kötvényekhez képest az olasz és a spanyol papírok hozamfelára tegnap már megegyezett, tehát az olaszok megítélése az ibériaiakkal kezd vetekedni. Mindezek ellenére az EUR/USD árfolyama viszonylag stabil 1,4250 körüli, a dollár/forint kurzusa pedig 190-192 között várható mai napra.
CHF/HUF (242,00 – 246,00): Az EUR/CHF árfolyama 1,08 alatt is járt ma reggel, a CHF/HUF kurzusa pedig „alulról karcolta” a 253-at, majd ekkor érkezett az SNB derült égből jött kvázi kamatcsökkentése: az eddigi 0–0,75 közötti alapkamatsáv 0–0,25-re szűkül. De ami még talán ennél is fontosabb, hogy az SNB is elkezdte a likviditásbővítést, az Amerikából már ismert úgynevezett „quantitative easing”-et, diszkont kincstár-jegyvásárlás formájában. A hírre masszív, három százalék feletti forinterősödést produkált a CHF/HUF kurzus, esély mutatkozik a 244-es szint áttörésére.
mfor.hu