Kedvezőtlen nemzetközi hangulatban kedden is folytatódott az optimista hangulat a Budapesti Értéktőzsdén, bár a délutáni 1,5 százalékos pluszhoz képest a végére kicsit visszaesett a BUX index, mely így egy százalékkal zárt hétfői értéke felett. A vezető részvények a gyógyszergyártók kivételével javítani tudtak, bár az OTP nem sokkal a zárás előtt benézett mínuszba is.
20 803 ponton állt a keddi kereskedés végén a BUX index, ez 1,24 százalékkal volt magasabb a hétfői záróértéknél. A több mint 250 pontos emelkedés mellett a forgalom kicsit magasabb volt az átlagnál, a nap végére majdnem 30 milliárd forint cserélt gazdát a befektetők között.
A vezető részvények közül a gyógyszergyártóknak volt rossza napjuk, a többiek viszont javítani tudtak. A nap nyertese a Mol lett 4 százalék feletti ugrásával. Az OTP 1,11 százalékos erősödést követően 5469 forintba került a kereskedés végén, míg a Mol 15 700 forintos szintje 4,35 százalékos szárnyalást jelentett hétfőhöz képest. A Magyar Telekom két forintos emelkedés után 845 forinton zárta a napot.
Nem teljesítettek ilyen jól a gyógyszergyártók a piacon: a Richter ára 38 400 forintig csökkent a végén, ez 0,78 százalékos esést jelentett hétfőhöz képest, míg az Egis 0,07 százalékos lecsorgást követően 20 495 forintért cserélt gazdát.
A forint kezdetben tartotta hétfőn elért erősödését az euróval szemben, a nap második felében viszont fokozatosan esett a magyar deviza. Persze még így is 270 alatt maradt az árfolyam. Délután a részvénypiac zárását követően 269,25 forintot kellett adni egy euróért, ami körülbelül fél százalékkal volt magasabb a hétfői szintnél. A dollárral szemben 181,79-nél állt a magyar fizetőeszköz, a svájci frank jegyzése pedig 177,32 forint volt.
A nemzetközi piacokon velünk ellentétben egész nap hétfői záróértékük alatt szerepeltek az indexek, ráadásul délutánra csak hízott a korábbi mínusz. A londoni FTSE a nap második felében 0,74 százalékkal állt hétfői értéke alatt, a frankfurti DAX pedig 1,16 százalékos mínuszban volt. Régiónkban a varsói WIG 20 0,49 százalékot veszített értékéből, a prágai tőzsde PX indexe pedig 1,72 százalékot bukott.
Amerikában is gyengüléssel indult a kereskedés, amihez hozzájárult a Johnson & Johnson harmadik negyedéves gyorsjelentése. Hiába lett ugyanis a cég profitja magasabb a vártnál, a bevételek elmaradtak a várakozásoktól. A kereskedés első néhány órája után a Dow 0,44 százalékos mínuszban volt, a S&P pedig 0,64 százalékkal állt hétfői értéke alatt.