A szerdai kereskedés során a Mol húzta felfelé a piacot, az olajpapírok a nap végére 15 százalékkal drágultak. Alapjaiban azonban nem változtak a BUX kilátásai, még mindig inkább a negatív irány valószínű. Továbbra is a Mol irányíthatja a piacot, kérdés, hogy mikor jelennek majd meg konkrét információk a titokzatos befektetőről. A csütörtöki nyitáskor a BUX index 2 százalékkal erősödött, a Mol pedig újabb 10 százalékot ugrott.
A Mol esetében a legfontosabb, hogy ki lehet a titokzatos közel-keleti befektető. Egyesek szerint egy a Mol-hoz közel álló cég lehet a befektető, esetleg az az ománi cég, mely már korábban is tulajdonrészzel rendelkezett a magyar vállalatban. Mások azonban emlékeztetnek arra, hogy az osztrák OMV egyik legnagyobb tulajdonosa is egy közel-keleti cég, így az sem elképzelhetetlen, hogy ismét az OMV "akciózik", de mostmár a tulajdonosán keresztül.
Az OTP visszavette a korábbi esés felét, de így is 3000 alatt maradt, a rést meg sem kísérelte betölteni. A Fed kamatvágása után látszott, hogy nincs igazán erő a papírban. 3000 felett a rés erős ellenállás, amíg ez nyitva, addig nem is lesz erő a részvényben. Lefelé 2800 a támasz.
A Magyar Telekom esetében továbbra sincs jelentős változás: felfelé 560, majd 570 az ellenállások, míg az esésben az 540, majd az 515 foghatják meg. A Richter szépen emelkedett szerdán, réssel ugrott fel, majd egész nap kitartott, ezzel sikerült feledtetnie az elmúlt napok negatív hangulatát. A 29 500 ellenállás, ha ezt áttöri, akkor az bullish jelzés lehet. Lefelé a 27 500-on hagyott rés a támasz.
A BUX réssel ugrott fel a meglepetésszerű Mol-bejelentésre, de a fent nyitva hagyott rést nem sikerült maradéktalanul betöltenie. A nagy emelkedés ellenére nincs semmi pozitív a képben, az alakzatból továbbra is a 8000-es célár jön ki. A Mol lehet ma is a piac kulcsa, bejelentés jöhet a cégtől, akkor meglátjuk, merre mennek a papírok.
Forrás: KBC Equitas