3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A hét utolsó napján folytatódhat a csütörtökön kezdett korrekció, de fontosak lehetnek a Mol-lal kapcsolatos hírek, melyek a titokzatos közel-keleti befektető személyéről szólnak. Ha nem lesz meglepő bejelentés, akkor arra van nagyobb esély, hogy lefelé folytassuk pénteken is, de azért okozhat meglepetést a piac.

Nagyobb esély van arra, hogy lefelé folytatja a pesti tőzsde pénteken is, de fontos lesz, hogy miylen hírek érkeznek a Mol titokzatos közel-keleti befektetőjéről, aki állítólag 7 százalékos tulajdonrészt vett. A legfontosabb ezzel kapcsolatban az lesz, hogy a Mol-hoz közel álló, vagy az OMV-vel szimpatizáló cégről van-e szó. Reggel 1,5 százalékos mínuszban kezdte a napot a BUX index.

Az utóbbi napokban a Mol volt a magyar piac főszereplője, még szerdán jelentek meg az első pletykák arról, hogy egy közel-keleti befektető 7 százalékos tulajdonrészt venne a Molban. A szerdai könyvépítés sok befektető számára az utolsó lehetőség volt a kiszállásra. Az igazi sztori az lenne, ha kiderülne, hogy egy OMV-közeli befektető vásárolta be magát a Mol-ba, de erre kisebb az esély, a valószínűbbnek az látszik, hogy a magyar cég egy baráti befektetővel gazdagodott, akkor pedig a menedzsment a vállalat 50 százaléka felett rendelkezik már, azaz kiárazódik a felvásárlási prémium.


A csütörtöki nyitásban 10 600 fölé tört ki, majd a zárásra ez be is halt. Nem kizárt, hogy visszamegy 10 600 fölé, de valószínűbb, hogy a kitörés behalása lefelé jelent erős jelzést, így jöhet az alsó rés betöltése 9500-nál.

Az OTP számára az ukrán hrivnya meredek gyengülése jelent nehézséget, az ukrán deviza az elmúlt két napban több mint 15 százalékkal gyengült a dollárral szemben. Az ukrán kormányhoz közelálló személy bejelentette, hogy a devizahitelek fele bedőlhet a hrivnya gyengülése miatt, ez az OTP számára is rossz hír, mivel a magyar banknak jelentős érdekeltségei vannak a szomszéd országban. A bankrészvény esetében teljesült a rövid távú célár. 2800 alatt a 2700 támasz, míg felfelé a 2880-as letörés már ellenállás.

A Magyar Telekom esetében az 560-as ellenállás alatt egy kis háromszög rajzolódott ki. Közvetlenül felette ellenállás, alatta viszont nincs támasz, vagyis a letörés várható. Lefelé 535, illetve 515 lehetnek a következő szintek. A Richter tovább emelkedett, bár a forgalomból látszik, hogy valós vétel nem volt. A 29 500-as ellenállás áttörése bullish jelzés lehetne, de erre kevés az esély, lefelé a 27 500 tarthatja.

A BUX sikertelenül támadta az 50 napos átlagot, visszaesett alá, csak a fenti rést töltötte be, ezzel itt el is végezte a dolgát. Következhet az alsó rés, majd a szűkülésből megindulhat lefelé. Csak idő kérdése, mikor töri le az alakzat nyakvonalát, utána 8000 a célár.

Forrás: KBC Equitas

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!