Két fontos makroadatra figyel ma a piac: egyrészt közlik az eurozóna inflációs adatát, májusban 3,7 százalékos volt a pénzromlás üteme az eurozónában. Délután magyar idő szerint háromnegyed négykor pedig a chicago-i beszerzési menedzserindex jelenik meg a tengerentúlon.
Sarkadi Szabó Kornél, a Cashline elemzője azt emelte ki az MTI-nek, hogy globálisan az olajár határozhatja meg a tőzsdék irányát, szerinte egy "fellélegző" emelkedés elképzelhető délelőtt a makroadatok megjelenése előtt. Az elemző szerint az OTP ma felülteljesítő lehet, mivel a bank pénteken jelentette be, hogy tőzsdén kívül értékesített 4,5 millió saját részvényt, további 4,5 millió darabra pedig opciós szerződést kötött. Sarkadi Szabó Kornél hozzátette: a nemzetközi piacokon pesszimista hangulat uralkodik, így egyáltalán nem biztos, hogy a BUX felfelé tud indulni.
Az OTP esetében 6200-as szint körül már érdemes vételekben gondolkodni, mivel ez erős támasznak tűnik. A Richter érezhetően készül valami nagy dobásra, de emelkedésre csak 32 500 felett számíthatunk. A Mol 20 000 körül látszik stabilizálódni, míg a Magyar Telekom vélhetően visszaad valamit a pénteki emelkedésből, 720 körül állhat meg.
A BUX indexet lehet optimistán és pesszimistán is szemlélni. Ha az optimista szemüveget vesszük elő, akkor a fenti rés betöltésre kerülhet, ez az ellenállás, teljesülhet a hatodik Elliott-hullám. A hét végi amerikai zuhanás miatt viszont készenlétben kell tartani a pesszimista szemüveget is: elképzelhető, hogy az egész napos emelkedéssel csak a korábbi bázist tesztelte vissza. Ez már ellenállás, most pár napos sávozás, majd jöhet az igazi letörés. A két forgatókönyv közül bármelyik bejöhet:
Forrás: KBC Equitas