A reggeli komoly esés után a nap második felében megpróbálkozott a visszakapaszkodással a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, a vége azonban megint majdnem 3 százalékos bukta lett. A vezető részvények közül az OTP járt a legrosszabbul közel 4,5 százalékos esésével, de a Mol is 4 százalékkal olcsóbb lett.
20 224 pontig húzták vissza a pénteki nap végére a BUX indexet, ez 2,84 százalékkal volt alacsonyabb a csütörtöki záróértéknél. A forgalom kifejezetten magas volt, a zárásra több mint 45 milliárd forint cserélt gazdát a befektetők között a piacon.
A vezető részvények nagy része veszített értékéből, csak a gyógyszergyártók lógtak ki pozitív irányban. A nap vesztese ismét az OTP lett, akárcsak csütörtökön. A bankpapírok 4,26 százalékos zuhanás után 5170 forinton zárták a hetet, a Mol pedig 16 900 forintba került délután, ami 3,98 százalékkal maradt el a csütörtöki árfolyamtól. 2,14 százalékkal lett olcsóbb a hétvége előtt a Magyar Telekom, mely így 686 forinton fejezte be a napot.
Az átlagnál jobban szerepeltek a gyógyszergyártók a tőzsdén: a Richter 0,19 százalékos lecsorgás után 39 250 forinton zárt, az Egis pedig 18 050 forintig kapaszkodott fel, ez 0,28 százalékkal volt magasabb a csütörtöki záróértékénél.
A forint a nap első felében gyengült az euróval szemben a bankközi devizapiacon, 274 felett is járt az árfolyam, majd délután az amerikai makroadatok láttán kicsit belevettek a hazai devizába. A részvénypiac zárása után 273,15 forintot kellett adni egy euróért, ami 0,22 százalékkal volt alacsonyabb a csütörtöki jegyzésnél. A dollárral szemben 199,97-nél állt a forint, a svájci frank pedig 186,16-nál járt a nap második felében.
A nemzetközi piacokon is folytatódott a pesszimista hangulat pénteken: a londoni FTSE a nap második felére 1,5 százalékkal esett vissza, a frankfurti DAX pedig 1,02 százalékot veszített értékéből. Régiónkban a varsói WIG 20 majdnem 4 százalékot bukott, a prágai tőzsde PX indexe pedig 3,6 százalékkal zárt csütörtöki szintje alatt.
Amerikában a nyitás előtt felemás makroadatok jelentek meg, melyeket elsőre pozitívan értékeltek a befektetők. A munkanélküliség a decemberi 10 százalékról 9,7 százalékra csökkent, ugyanakkor a nem mezőgazdaságban foglalkoztatottak száma további 20 ezerrel esett vissza. A Wall Street vezető indexei lefelé kezdtek, majd fokozatosan kapaszkodtak vissza. Az első pár óra után a Dow már néhány pontos pluszban volt, a S&P pedig 0,1 százalékkal állt csütörtöki értéke felett.