10 751 ponton fejezte be a hét utolsó napját a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, ez 0,81 százalékkal volt magasabb a csütörtöki értékénél. A hongkongi Hang Seng viszont 0,25 százalékot veszített értékéből, a Shanghai Composite pedig 1,24 százalékkal esett vissza. A többi vezető ázsiai tőzsdén is vegyes volt a hangulat: a dél-koreai Kospi például 0,37 százalékkal erősödött, a tajvani tőzsdén pedig minimális lecsorgás volt megfigyelhető.
A befektetők többsége egyelőre további híreket vár arról, hogy az amerikai gazdaság valóban a kilábalás útján halad. A péntek délután megjelenő kiskereskedelmi adatok és a fogyasztói bizalom alakulása kedvező esetben újabb pozitív impulzusokat adhatnak a piacoknak, és ismét növelhetik a kockázatétvágyat.
A kínai piac lemaradása annak volt köszönhető, hogy a befektetők egyre közelebbinek éreznek egy esetleges kamatemelést a távol-keleti országban, elsősorban az infláció megugrása miatt lehet sürgős egy mielőbbi monetáris szigorítás. A közelmúltban közölt adatok szerint a világ leggyorsabban növekvő gazdaságában februárban jelentősen nőtt a pénzromlás üteme, emellett pedig várhatóan tarthatatlan lesz a jelenlegi alacsony kamatszint.
Az olaj világpiaci ára nagyon kis mértékben emelkedett, szinte stagnált péntek reggel, így továbbra is kevéssel 82 dollár felett áll egy hordó nyersanyag jegyzése a világ árupiacain.
Menedzsment Fórum