A nyári hangulatot idézi az is, hogy a piaci szereplők elkezdtek tartani a hétvégétől. Inkább profitot realizálnak péntekenként, mintsem kockáztassák befektetéseiket a bizonytalan hétvégével kapcsolatban. Manapság ez kifejezetten igaz, mivel a görög mizéria „megoldásai” szinte mindig hétvégén születnek. (Most vasárnap várható például az IMF-döntés a görög csomagról, valamint rendkívüli találkozót tartanak az Európai Unió tagországainak pénzügyminiszterei.) Emellett a tavaly március óta tartó töretlen emelkedésben elégséges profitra tehettek szert a befektetők ahhoz, hogy most egy kicsit takaréklángra helyezzék a befektetési könyveiket.
Az S&P 500 charton a héten egymás után haltak el a korábbi támaszok. A korábban jelentős támaszként szereplő 1150-es szint is mintha ott sem lett volna. Úgy tűnik, hogy az 1100-as szint lesz a következő 1150, amely ítélkezik a piac sorsa felett. Az 1150-es szint most mint ellenállás magasodik az index előtt, amelyet csak fokoz, hogy itt található a 100 napos mozgóátlag.
A magyar piac kifogta a pénteki hangulat legrosszabbját, mivel azelőtt zártunk be, hogy külföldön valamennyire enyhült volna a pesszimizmus. Az idei évben a magyar piac jelentősen túlteljesítette mind a régiós, mind a világpiacokat, így nem meglepő, hogy az esésben minket találtak meg legelőször. Az OTP újra hatezer forint alatt találta magát és rögtön az 5850-es először tavaly októberben megérintett szintekre zuhant. Ez az érték sokáig jelentős ellenállásként, majd később támaszként szerepelt az árfolyammal szemben. Ha folytatódna a rossz hangulat 5620-on található az OTP 200 napos mozgóátlaga, amely megállíthatná a csökkenést. A korábbi jelentős 6200-nál található támaszok most már az emelkedés útjában állnak.
A Mol az olaj árának esése miatt is esett, de inkább itt is a pozíciózárások játszották a főszerepet. Az olajipari óriás is a korábban többször meglátogatott 18000-res szinteknél fejezte be a napot. Ez alatt a 200 napos mozgóátlag 16800 környékén lehet a következő állomás lefelé, míg felfelé a 18800-nál található 100 napos mozgóátlag akadályozza. Aggodalomra adhat okot, hogy a tavaly március óta fennálló trendvonal az eheti teljesítményének következtében megtört. Ennek visszatesztelése is a 18800-ba mutat.
A Richter szintén jelentős támaszszintjén, 39000-en állapodott meg. Ezen szint alatt szignifikánsan tavaly novemberben volt utoljára. A mostani zárásával megtörte a 200 napos mozgóátlagát, amelyre tavaly április óta nem volt példa. Ezen szintek alatt a 37500 a következő megálló, míg északra a 40500-zal kell megküzdeni.
A Magyar Telekom osztalék szelvényének levágása után egyszerűen nem talál magához. A papír a kijelölt 625-ös támaszszinten zárta a napot, de mivel két hét alatt jelentőset veszített értékéből fennáll a veszély, hogy 600-ig vagy 565-ig eshet.
Az Egis-ben továbbra sincs érdemi változás, mivel a júliustól fennálló csatornájának felső hányadában tartózkodik még mindig, ennek megfelelően marad a 21000 forint feletti profit realizálásra adott ajánlása a Raiffeisen elemzőinek.
Menedzsment Fórum