Ismét alacsony forgalom mellett zajlott a kereskedés a Budapesti Értéktőzsdén, a BUX index egész nap enyhe pluszban volt, végül majdnem 1 százalékkal zárt szerdai értéke felett. A vezető papírok közül főleg a Mol és az OTP húzták felfelé a piacot, rossz napja volt viszont a Richternek.
20 551 ponton állt a kereskedés végén a BUX index, ez 0,94 százalékkal volt magasabb a szerdai záróértéknél. A forgalom ismét nagyon alacsony volt, alig 12 milliárd forint cserélt gazdát a befektetők között a nap végére.
A vezető részvények vegyesen szerepeltek, a nap nyertese az OTP lett, a másik véglet pedig a Richter volt. A bankpapírokért 5379 forintot kellett adni a záráskor, ez 3,01 százalékkal volt magasabb a szerdai árfolyamnál, míg a Mol 0,97 százalékos emelkedése 15 560 forintos szintre volt elég. Nyolc forinttal emelkedett a Magyar Telekom árfolyama, így a távközlési cég részvényeiért 730 forintot kellett adni.
Felemás napjuk volt a gyógyszergyártóknak, hiszen az Egis stagnálása mellett a Richter jókora gyengülése rontotta a képet. Utóbbi cég papírjai 42 110 forinton zártak, ez 1,54 százalékkal volt alacsonyabb a szerdai árnál, míg az Egis változatlanul 18 980 forinton fejezte be a napot.
Nagyot erősödött délelőtt a forint a bankközi devizapiacon, 272 alatt is járt az árfolyam, a nap második felében aztán kicsit visszakorrigált a magyar fizetőeszköz. A részvénypiac zárása után 272,79 forintot kellett adni egy euróért, ez még mindig 0,68 százalékkal alacsonyabb volt, mint szerda délután. A dollárral szemben 185-nél állt a forint, a svájci frank jegyzése pedig 180,08-on volt.
A nemzetközi piacokon is csendesen telt el a csütörtöki nap, a kereskedés nagy részében szerdai értékük felett álltak a vezető indexek. A londoni FTSE délután 0,67 százalékos pluszban volt, a frankfurti DAX pedig 0,76 százalékot javított. Régiónkban a vezető piacokat visszarántották a zárás előtt: a varsói WIG 20 0,25 százalékos mínuszba esett, a prágai tőzsde PX indexe pedig 0,44 százalékot bukott a végére.
Amerikában is óvatos optimizmussal indult a nap, a nyitás előtt felemás makroadatok jelentek meg: a heti munkanélküliségi statisztika a vártnál rosszabb lett, a külkereskedelmi mérleg viszont javulást mutatott. Az első pár óra után a Dow 0,68 százalékkal állt szerdai értéke felett, a S&P pedig 0,66 százalékos pluszban volt.