A 30 vezető iparvállalat DJIA indexe 27 ponttal, 0,2 százalékkal 13535 pontra nőtt a vártnál kedvezőbb kiskereskedelmi statisztika hatására. Az S&P 500-as mutató 2 ponttal, 0,11 százalékkal magasabban, 1472 ponton zárt. A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 7 ponttal, 0,22 százalékkal 3111 pontra csökkent, ennek fő oka továbbra is az Apple gyengélkedése volt.
A tőzsdemutatók a kereskedést mínuszban indították, majd folyamatosan hol a nyereséges, hol a veszteséges oldalon álltak, kivéve a Nasdaqot, amely tartósan a hétfői záró érték alatt mozgott, továbbra is az Apple árfolyamgyengülése miatt. Az Apple árfolyama hétfőn 3,6 százalék csökkenéssel zárt, kedd estig pedig további 3,16 százalékkal gyengült azokra az aggodalmakra, hogy mérséklődik a cég terméke, az iPhone 5 iránti kereslet.
Nem örülhettek a Facebook részvényesek sem. A társaságtól várt nagy bejelentés ugyan megtörtént, a közösségi oldal saját keresőt mutatott be, mellyel a Google számára jelentenének konkurenciát. A piac azonban csalódással fogadta a hírt, a részvények 2,75 százalékkal estek vissza.
Pozitív hír volt, hogy decemberben a vártnál nagyobb mértékben növekedett az amerikai kiskereskedelmi forgalom, ám ennek sem volt komolyabb hatása.
A befektetőket egyre inkább elbizonytalanítja, hogy mi lesz a végkimenetele az amerikai elnök által szorgalmazott adósságplafon-emelésnek. Különösen azután, hogy Timothy Geithner pénzügyminiszter közölte a kongresszus vezetőivel: a kormány a vártnál korábban, már február közepén elérheti a hitelfelvételi limitet.
A Fitch Ratings szerint rendkívül alacsony az Egyesült Államok mint szuverén adós törlesztésképtelenné válásának kockázata, mivel a kongresszus várhatóan megemeli az államadósság-limitet. A hitelminősítő azonban jelezte: az intézkedés késedelme esetén felülvizsgálja az amerikai államadósságra érvényben tartott lehetséges legjobb, "AAA" osztályzatát.
MTI/mfor.hu