Hiába kezdtek látványosan az amerikai piacok, a nap második felére elég nyögve nyelőssé vált a kereskedés. Ugyan felfele tartottak a mutatók, ám az európai hurráoptimizmusnak nyoma sem volt.
Vegyesen zártak a New York-i értéktőzsde vezető indexei a hétfői kereskedésben, a Dow és az S&P mutatók növekedését az váltotta ki, hogy a befektetők továbbra is bizakodóak a negyedéves jelentési időszakban megjelenő céghíreket illetően. Ugyanakkor a dollár gyengülése elsősorban a bányászati és olajipari részvényeket erősítette.
A reggeli nyitás során az alkuszok szerint a Dow Jones mutató esetében a 10.000 pontos lélektani határ megközelítése is lendületet adott a kereskedésnek. Az első két órát követően azonban inkább az óvatosság volt a jellemző.
A zárás előtt minden mutató a pénteki szint alá került, végül azonban csak a Nasdaq gyengült (igaz csak leheletnyit). A 30 vezető iparvállalat DJIA indexe 0,2 százalékos emelkedéssel 9885 ponton zárt. A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója stagnált, csupán 0,01 százalékkal gyengülve 2139 pont lett, míg az S&P 500-as mutató 0,4 százalékkal erősödve 1076 ponton zárt.
Már a nyitásban is emelkedtek a New York-i részvénypiacok hétfőn, elsősorban arra reagálva, hogy az európai tőzsdék egy százalékkal erősödtek főként arra a hírre, hogy a holland Philips elektronikai vállalat vártnál jobb adózott eredményt ért el.
Hétfőn látott napvilágot az az előrejelzés, mely szerint véget ért az amerikai recesszió, de marad a munkanélküliség magas szintje. Az amerikai vállalati közgazdászok szövetségének (NABE) felmérése szerint jövőre mérsékelt növekedés lesz az amerikai gazdaságban, és az infláció sem jelent majd gondot. A NABE szerint azonban a várt élénkülés szerényebb lesz az elmúlt recessziók utáni növekedésekhez képest. A NABE úgy vélte továbbá, hogy a jövő tavaszig marad az amerikai központi bank (Fed) egynapos kamatjának jelenlegi, 0,0 és 0,25 százalék közötti célsávja.