1p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

509 166 milliárd forintot érnek a befektetések.

Kína teljes külföldi tőkekihelyezésének (ODI) az értéke meghaladta az 1800 milliárd dollárt a múlt év végéig, ami a második legnagyobb a világon. (Számításaink szerint ez közel 510 000 milliárd forintnak felel meg, ami 12,7-szer nagyobb, mint az egy éves magyar bruttó hazai termék.)

Mennek előre
Mennek előre

A kínai kereskedelmi minisztérium által közölt adatok szerint az ázsiai ország a világ 189 államába fektetett be, külföldi tőkekihelyezésének az értéke a globális ODI 5,9 százalékának felelt meg.

A minisztérium ismertette az ázsiai ország statisztikai hivatalnak azt az adatát is, amely szerint tavaly 158,29 milliárd dollár volt a kínai ODI, ami a harmadik legnagyobb az Egyesült Államok és Japán után.

A tavalyi ODI összege ugyanakkor 19,3 százalékkal elmaradt 2016-hoz képest, először csökkent Kína külföldi tőkekihelyezése 2003 óta.

Kína tavalyi tőkekihelyezés Európába és Afrikába egyaránt több mint 70 százalékkal rekordszintre, 18,46 milliárd dollárra nőtt.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!