4p

Mintegy másfél éve lényegesen alulteljesítő az ether kriptoérme a bitcoinnal szemben, és a piacon bőven hallhatók érvek a második számú kriptovaluta mellett és ellen is. A befektetők és a politika fókusza ma még inkább a Bitcoinon van, de ez megváltozhat. Az intézményi befektetők és fejlesztők újításainak továbbra is az Ethereum a központja.

Aki érdeklődik a kriptovaluták iránt, az könnyen észrevehette, hogy mostanában a második számú kriptovaluta, az ether alaposan alulteljesíti a bitcoint, az első számú szereplőt, méghozzá nem is kicsit. Ha ránézünk az első ábrára, azt látjuk, hogy míg a bitcoin egy év alatt 121 százalékkal ment fel, addig az ether csak 46-al, ami nagy különbség még ezen a nagy árfolyamugrásokat produkáló piacon is - írja péntek reggeli cikkében a Privátbankár.

A bitcoin az idén tavasszal történelmi rekordot döntött, az ether viszont máig nem érte el a 2021 végi, 4800 dollár körüli csúcsát, és most kevesebb, mint felét éri annak. A folyamat hosszú távú, hiszen már valamikor 2023 elején elkezdett szétnyílni az olló a kétféle eszköz között, amelyek egyébként eléggé más célokat szolgálnak.

A digitális világ aranya és olaja

A bitcoint inkább megtakarításként, hosszú távú befektetésként tartják, esetleg fizetőeszközként, míg az ether (vagy éter) számos más célra használható. Különböző internetes, blokkláncon működő vállalkozásokat működtetnek vele, decentralizált tőzsdéket és pénzváltókat, pénzkölcsönző és hitelfelvevő, bankszerű képződményeket, NFT-kereskedési platformokat, játékokat, közösségimédia-oldalakat. Valamint még sok minden mást, amit az úgynevezett okosszerződésekkel működtetni lehet.

Azt mondják, hogy a bitcoin a kriptós világ aranya, míg az ether egyfajta digitális olaj szerepét tölti be, amely rengeteg vállalkozás működését segíti elő. Azoknak üzemanyaga, kenőolaja egyszerre. De hívják világszámítógépnek és programozható pénznek is.

A nagy eltérés okai számosak, annyira, hogy egyes cikkek hosszú listákba szedik, hogy mi mindenre vezethető vissza, valamint mi várható a jövőben az örök második kriptovalutától. Az ether-bikák és -medvék tábora most talán minden eddiginél jobban polarizálódott, mindkét oldalon súlyos, meggyőző érvek hallhatók. Felsoroljuk a fontosabb tényezőket, amelyeket magyarázunk és kiegészítünk.

További részletek a szintén a Klasszis Média Lapcsoporthoz tartozó Privátbankár.hu cikkében »»»».

A Menedzsment Fórum Kft. (mfor.hu) nem minősül a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény („Bszt.”) szerinti befektetési vállalkozásnak, így nem készít a Bszt. szerinti befektetési elemzéseket és nem nyújt a Bszt. szerinti befektetési tanácsadást a felhasználói részére. Az mfor.hu honlaptartalma ("Honlaptartalom") a szerzők magánvéleményét tükrözi, amelyek az mfor.hu közzététel időpontjában érvényes álláspontját tükrözik, amelyek a jövőben előzetes bejelentés nélkül megváltozhatnak. A Honlaptartalom kizárólag tájékoztató jellegű, az érintett szolgáltatások és termékek főbb jellemzőit tartalmazza a teljesség igénye nélkül és kizárólag a figyelem felkeltését szolgálja. A megjelenített grafikonok, számadatok és képek kizárólag illusztrációs célt szolgálnak, azok pontosságáért és teljességéért az mfor.hu felelősséget nem vállal. A Menedzsment Fórum Kft, mint az mfor.hu honlapjának üzemeltetője, továbbá annak szerkesztői, készítői és szerzői kizárják mindennemű felelősségüket a Honlaptartalomra alapított egyes befektetési döntésekből származó bármilyen közvetlen vagy közvetett kárért. Ezért kérjük, hogy a befektetési döntéseinek meghozatala előtt mindenképpen több forrásból tájékozódjon, és szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadójával. A Menedzsment Fórum Kft. (mfor.hu) az adott pénzügyi eszközre általa tájékoztató céllal készített Honlaptartalomból esetlegesen következő ügyletkötésben semmilyen módon nem vesz részt, és így a függetlensége megőrzésre kerül. Mindezekből következik, hogy a Honlaptartalmával vagy annak közreadásával a Bszt., valamint az annak hátteréül szolgáló, az Európai Parlament és a Tanács 2004. április 21-én kelt, 2004/39/EK számú, a pénzügyi eszközök piacairól szóló irányelve („MIFID”) jogszabályi célja nem sérül.

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!