2p

Megváltó vagy „csak” leváltó lehet Magyar Péter? Kihúzza az Orbán-kormány 2026-ig?
Meddig marad szankciós listán Rogán Antal? Mi lesz a régi ellenzékkel?
Online Klasszis Klub élőben Kéri Lászlóval!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a politológustól!

2025. január 23. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A CIG Pannónia Életbiztosító Nyrt. nem friss pénzből növeli 6,3 milliárd forinttal, 9,4 milliárdra a jegyzett tőkéjét, hanem úgy, hogy részvényei névértékét megháromszorozza, 33 forintról 100 forintra. Ami azt jelenti, hogy a tulajdoni arányok nem változnak, így Mészáros Lőrinc Opus Global Nyrt.-je marad a biztosító fő, 24,5 százalékos tulajdonosa.

A Budapesti Értéktőzsde honlapján megjelent tájékoztatás szerint a CIG Pannónia Életbiztosító Nyrt. közgyűlési felhatalmazás alapján 6 milliárd 326 millió 693 ezer 420 forinttal emeli alaptőkéjét, aminek eredményeképpen a társaság alaptőkéje 9 milliárd 442 millió 826 ezer forintra növekszik.

Nagyot fordult a világ velük. Fotó: MTI
Nagyot fordult a világ velük. Fotó: MTI

Az alaptőkeemelést a társaság a részvények névértékének növelésével hajtja végre, a kibocsátott 94 millió 428 ezer 260 darab dematerializált, szavazati jogot biztosító, egyenként 33 forint névértékű, névre szóló, "A" sorozatú törzsrészvény névértékét részvényenként 100 forintra emeli.

Az igazgatóság megállapítása szerint a saját tőkének a legutolsó beszámolóval lezárt üzleti év mérlegében szereplő jegyzett tőke feletti része fedezetet nyújt a tőkeemelésre. A CIG Pannónia Életbiztosító 2019-es éves jelentése szerint a múlt év végén 13,6 milliárd forintos saját tőkével rendelkezett, ebből valamivel több mint 3,1 milliárd volt a jegyzett tőke, míg a tőketartalék megközelítette a 7,5 milliárdot. Ez utóbbiból tudja megháromszorozni a cég a részvényei névértékét.

A későbbiekben végrehajtandó részvénycseréréről a társaság tájékoztatni fogja a részvényeseit - közölte a CIG Pannónia Életbiztosító.

A tőkeemelés okáról a tájékoztatás nem szól, ám abban szerepet játszhatott, hogy a CIG 2018-ban még pozitív eredménye 2019-re negatívba fordult: 638,8 milliós veszteséggel zárt, szemben a tavalyelőtti, közel 1,8 milliárdos nyereséggel.

Mivel a tőkeemelés nem friss pénz bevonásával valósul meg, hanem a részvények névértékének megháromszorozásával, a tulajdonosi arányok nem változnak. Ezek a legutóbbi, 2020. május 28-ai megfeleltetés szerint az alábbiak:

- Opus Global Nyrt. 24,85 százalék,

- Vinton Vagyonkezelő Kft. 13,08 százalék,

- Kaptár Befektetési Zrt. 5,35 százalék,

- Móricz Gábor 5,29 százalék.

A közkézhányad 51,43 százalék volt.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!