2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Emelkedik az idén a bor termelői ára az Agrárközgazdasági Intézet (AKI) mérései szerint - írta keddi számában a Világgazdaság.

Mint a lapban olvasható, a belföldön eladott, földrajzi jelzés nélküli és az oltalom alatt álló, földrajzi jelzéssel ellátott (OFJ) borok értékesítési ára csaknem 6 százalékkal, 23,2 ezer forintra nőtt hektoliterenként január és április között az előző év azonos időszakához viszonyítva.

A fehér OFJ-borok feldolgozói értékesítési ára csaknem 15 százalékkal, 21,1 ezer forintra nőtt, a vörös- és rozéboroké 1 százalékkal, 26,5 ezer forintra csökkent. Az exportált, földrajzi jelzés nélküli és az oltalom alatti, földrajzi jelzéssel ellátott borok értékesítési ára csaknem 24 százalékkal, azaz hektoliterenként 27,2 ezer forintra, az OFJ fehérboroké 17 százalékkal, 23,6 ezer forintra, a szintén oltalom alatti, földrajzi jelzéssel ellátott vörös- és rozéboroké pedig 31 százalékkal, 27,1 ezer forintra nőtt - írták.

Drágább lehet a bor (Forrás: Depositphotos)
Drágább lehet a bor (Forrás: Depositphotos)

A cikk szerint az oltalom alatt álló eredetmegjelöléssel ellátott (OEM) borok közül a tokaji fehérborok belföldi értékesítési átlagára 8 százalékkal, hektoliterenként 95,7 ezer forintra emelkedett, a szintén OEM-es vörös- és rozéborok közül az egriek értékesítési átlagára hektónként 45,5 ezer forint volt, vagyis itt nem történt számottevő változás. A villányi borok hektoliterre vetített átlagára csaknem 9 százalékkal, 68 ezer forintra nőtt.

Az exportban a tokaji fehérborok értékesítési átlagára 61,4 ezer forint volt, csaknem 4 százalékkal emelkedett hektoliterenként 2021. január-április között az egy évvel korábbihoz képest. Az oltalom alatt álló eredetmegjelöléssel ellátott egri vörös- és rozéborok átlagára 10 százalékkal, 53,2 ezer forintra nőtt - olvasható a lapban.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!