3p

Mi legyen a pénzünkkel? Tegyük állampapírba? Részvénybe? Ingatlanba? Kriptóba?
A befektetésektől a vagyonkezelésig - újra itt a Klasszis Klub Live!

Jöjjön el személyesen, találkozzon neves szakértőkkel vagy csatlakozzon online!

2024. március 27. 17:00

Részletek és jelentkezés itt!

Bár például a Dow Jones index járt már több mint 5,5 százalékos pluszban is, végül csak 2,4 százalékkal zárt magasabban a keddinél, ami két nap alatt így is 14 százalékos erősödés. 

A tengerentúli tőzsdék annak hatására szárnyaltak, hogy az amerikai kongresszus áldását adta a koronavírus miatt leült gazdaság élénkítését célzó, 2 ezer milliárd dolláros kormányzati csomagra. A New York-i tőzsdén a 30 vezető iparvállalat DJIA-indexe 5,5 százalékos plusza mellett a részvények szélesebb körét felölelő S&P500 index több mint 4 százalékkal, míg a technológiai papírok Nasdaq Composite mutatója 2 százalékot meghaladó mértékben erősödött. Csakhogy magyar idő szerint este 8 után a Demokrata Párt elnökjelöltségéért harcba szállt Bernie Sanders egy 500 milliárd dolláros szociális jóléti alap felállításához kötötte a szavazatát, amely a koronavírus miatt megnövekedett munkanélküliség kezelésére szolgálna. Erre a tengerentúli tőzsdék zuhanni kezdtek, addigi nyereségük több mint felét leadták, aminek eredményeként a Dow Jones 2,4, az S&P 500-as 1,15 pluszban hagyta maga mögött a szerdai napot, a Nasdaq viszont 0,45 százalékos mínuszban.

Az órákkal korábban zárt vezető nyugat-európai tőzsdék ugyanakkor még kivétel nélkül erősödtek. London és Párizs négy százaléknál is nagyobb emelkedéssel fejezte be a napot, a FTSE-100 mutató 4,26, a párizsi CAC-40 4,47 százalékkal, a frankfurti DAX viszont csak 1,79 százalékkal izmosodott. Az euróövezeti vállalatok gyűjtőindexei közül az EuroStoxx50 3,13 százalékos pluszban zárta a kereskedést.

A Budapesti Értéktőzsdén a Mol kivételével a blue chipek szárnyaltak. Az OTP részvényei 2,99, a Magyar Telekomé 1,41, a Richteré 1,21 százalékos árfolyamnyereséget ért el. Ezzel szemben a Mol papírja 4,6 százalékkal esett annak hatására, hogy akkor még a globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajféleség, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) ára is csökkent.

Az amerikai gazdasági csomagot övező optimizmus azonban az utóbbi hetekben több évtizedes mélypontjukra zuhant világpiaci kőolajárakat is felhúzta. A Brent hordónkénti ára 1,4 százalékkal, 27,5 dollár fölé, míg a WTI-é 1,3 százalékkal, 24,3 dollár közelébe emelkedett.

Az arany jegyzése viszont csökkent, ahogy a befektetők kockázatvállalási hajlandóságának növekedésekor szokott. Unciája (1 uncia=31,1035 gramm) csaknem másfél százalékkal gyengült, 1640 dollár alá.

Az euró erősödött a dollárral szemben, a reggeli 1,0822-vel szemben este már 1,0886 dollárt ért.

A forinttal szemben viszont gyengült az uniós pénz ma, a 354,6-os szintről késő estére több mint 1,5 egységgel ment le, 353 forintra. A hazai fiztetőeszköz térnyerése annak tudható be, hogy a piac kedvezően fogadta  a Magyar Nemzeti Bank mai tenderét, amelyen az új, 5 éves lejáratú hiteléből 43 milliárd forintot igényeltek a kereskedelmi bankok.

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!