4p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Mind az árbevétel, mind a nyereség soron javuló számok láthatók a Magyar Telekom most publikált számainál. A befektetők mégsem lehetnek maradéktalanul elégedettek, hiszen az elemzői konszenzus alapján kedvezőbb számokat lehetett várni.

A Magyar Telekom Nyrt. csoport adózott eredménye éves összehasonlításban 8,2 százalékkal 14,5 milliárd forintra nőtt, árbevétele 0,6 százalékkal 164,6 milliárd forintra emelkedett az idén a harmadik negyedévben - közölte a társaság a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján szerdán, a nemzetközi pénzügyi beszámolási standardok (IFRS) alapján készült gyorsjelentésében. Az elemzők a bevétel és a nyereség növekedésére számítottak, valamivel több mint 3 százalékos (165,8 milliárd forint) bevételnövekedést és 13,5 százalékos (15,2 milliárd forint) adózotteredmény-bővülést vártak.

Idén az első kilenc hónapban a csoport szintű árbevétel 0,5 százalékkal 484 milliárd forintra nőtt, az adózott nyereség pedig 18,6 százalékkal 31,5 milliárd forintra. A társaság közleménye idézi Rékasi Tibor vezérigazgatót, aki elmondta: az év első kilenc hónapjában fő üzleti tevékenységekben folytatódott a pozitív tendencia annak is köszönhetően, hogy megőrizték versenyelőnyüket. Hozzátette: a negyedéves bevétel növekedése annak köszönhető, hogy Magyarországon és Észak-Macedóniában is növekedtek a mobil adatbevételek, ami nagyrészt ellensúlyozta a hangalapú bevételek és a magyarországi készülékértékesítési bevételek csökkenését.

A vezetékes bevételek 2019 harmadik negyedévében éves összehasonlításban 4,1 százalékkal 52,3 milliárd forintra, 2019 első kilenc hónapjában pedig 3,1 százalékkal 157,7 milliárd forintra nőttek. E növekedés hátterében a TV-, a szélessávú kiskereskedelmi szolgáltatási bevételek, valamint a készülékértékesítési bevételek emelkedése áll.  

A rendszerintegrációs (RI) és IT bevételek 2019 harmadik negyedévében 5,4 százalékkal, 22,2 milliárd forintra csökkentek éves összehasonlításban, a magyarországi közszféra számára teljesített megrendelésekből származó bevételek mérséklődése következtében. Észak-Macedóniában az RI/IT bevételek csökkenését a megrendelések szezonalitásának különbsége okozta. Az RI/IT bevételek 2019 első kilenc hónapjában, éves összehasonlításban, 13,7 százalékkal mérséklődtek, ami az oktatási szféra számára a 2018 második negyedévében jelentős mennyiségű személyi számítógép leszállításából származó bevételek hiányát is tükrözi.

A közvetlen költségek éves összehasonlításban 1,2 százalékkal, 69,3 milliárd forintra zsugorodtak 2019 harmadik negyedévében, amit a követelések értékvesztésének a leírási kulcsok változása miatti egyszeri csökkenése okozott. 2019 első kilenc hónapjában a közvetlen költségek nagyjából változatlanul alakultak az előző év azonos időszakához hasonlítva, mivel az RI/IT szolgáltatásokkal kapcsolatos ráfordítások jelentős csökkenése ellensúlyozta az egyéb közvetlen költségek emelkedését.

A mobilos bevételek húzták fel az eredményt
A mobilos bevételek húzták fel az eredményt

Az idei évre a Telekom publikus célkitűzései változatlanok: a bevételek enyhe csökkenésére számítanak, az EBITDA eredményben pedig 1-2 százalékos növekedésre. A 2019-es év eredménye után az előrejelzés szerint részvényenként 27 forint osztalékot fizetnek, a 2018-as 25 forint után. A Capex költés (beruházás tárgyi eszközökbe és immateriális javakba) a spektrum licenszdíjak nélkül a 2018-ashoz hasonlóan 92 milliárd forint lesz idén a jelentés szerint.

Rékasi Tibor vezérigazgató közlése szerint az eddig elért teljesítménnyel jó úton haladnak a 2019-re kitűzött céljaik teljesítése felé. Az új hálózatépítéseknek, valamint a kábelhálózat fejlesztésének köszönhetően már több mint 1,7 millió elérési ponton tudják biztosítani a gigabit képességű internetkapcsolatot, emellett megújították mobil és vezetékes portfóliójukat.

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!