Azzal dicsekedik a Mentőszolgálat, hogy a legsürgősebb P1-es feladatokat már 12 perc alatt is képesek abszolválni – kezdi posztját Kunetz. Mint írta,
azt tudjuk, hogy a mentők kiérkezését elég unortodox módon, szinte a világon egyedül az Országos Mentőszolgálat nem a segélyhívás beérkeztétől, hanem attól az időponttól számította, amikortól a híváshoz találtak mentőegységet, ez akár több óra is lehetett.
Most ebben a bejegyzésükben arról dicsekednek, hogy immár a segélyhívástól mérve is 12 perc a P1-es kategóriában az átlagos kiérkezési idő. (ez egyébként Nyugat-Európai nagyvárosi környezetben 8-10 perc)
Az egészségügyi szakértő szerint komoly eredmény azonban az lenne, ha az összes P1-P3-as mentési feladat 8-10 percen belül mentőegységre találna legalább a nagyvárosokban, ahogyan ez Európában, legalábbis a nyugati részén normalitás. Mint írta,
az önmagában, hogy 12 perc válaszidő jellemzi a P1-es feladatokat, szinte semmit nem mond, hiszen alapvetően már a P1-es szint meghatározása is hibás lehet – ahogyan szerintem az is, emlékezzünk csak a fulladó Gálvölgyi János is P2-es besorolást kapott – így ezek száma, akár elhanyagolható is lehet az összes mentőfeladatszámához képest.
Kiemelte, ennek megfelelően az, hogy a mentőegység 12 percen belül kiér az összes mentőfeladat 3-5-10 százalékában, inkább szégyen, mint eredmény.
Az egészségügyi szakértő végül hangsúlyozta, az Országos Mentőszolgálat szakmai teljesítményéért a főigazgató Csató Gábor mellett Pápai György orvosigazgató felel, így szerint a szervezetben addig nem lesz rend, amíg ezek a vezetők a helyükön vannak.
Kunetz Zsombor teljes posztját itt olvashatja el: