A Válasz Online értesülése szerint a Belügyminisztérium egészségügyért felelős államtitkárának utasítására legalább kétfős mobil ellenőri csoportok jelenhetnek meg a következő napoktól a magyar kórházakban. A kommandók célja az, hogy ellenőrizzék, az orvosok és a szakdolgozók munkaidőben valóban jelen vannak-e az egészségügyi intézményekben.
A portál cikke szerint ez azonban még nem minden, ugyanis az ellenőrök nemcsak a dolgozókat figyelik majd; a revízió a betegekre is kiterjed: náluk azt vizsgálják, valóban „az állami finanszírozásnak megfelelően vannak-e az intézményekben elhelyezve”.
A Válasz Online emlékeztet, Takács Péter egészségügyért felelős belügyi államtitkár korábban több konferencián is arról beszélt, hogy tudomásuk van arról, az állami egészségügyi dolgozók munkaidőben a magánszektorban maszekolnak – ennek kiszűrésére vezették be elvileg az elektronikus munkaidő-nyilvántartást. A blokkolóórák bevezetését ekkor az év végéig ígérték.
Most azonban úgy tűnik, ez vagy nem bizonyult elegendőnek, vagy nem sikerült mindenhol telepíteni a készülékeket, ugyanis a cikk szerint a napokban valamennyi állami egészségügyi intézmény levelet kapott az Országos Kórházi Főigazgatóság (OKFŐ) vezetőjétől, amelyben bejelentik, hogy az Egészségügyi Ellenőrzésfelügyeleti Szolgálat Főosztály idén folyamatosan ellenőrzi „az egészségügyi dolgozói és a beteg jelenlétet az egészségügyi intézményekben és szolgáltatóknál”.
A mobil ellenőri egységek a hét bármelyik napján, a nap bármelyik órájában megjelenhetnek az intézmények bármelyik részén, igazoltathatnak, belenézhetnek az egészségügyi dokumentációba és arról másolatot is készíthetnek.