2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Az Országgyűlés mai napján Takács Péter egészségügyi államtitkár sem hagyta szó nélkül a Magyar Orvosi Kamara körüli történéseket.

"A legsötétebb kommunista időket idézi az, hogy a kamara nyíltan fenyegeti azokat az orvosokat, akik nem osztják az elnökség véleményét és részt vennének a területi ügyeleti ellátásban" – mondta Takács Péter, a Belügyminisztérium egészségügyért felelős államtitkára kedden az Országgyűlésben.

Az MTI beszámolója szerint az államtitkár a magas szintű, mindenki számára hozzáférhető, biztonságos betegellátás biztosításával indokolta az orvos kamaráról szóló törvénymódosítást, amely a kötelező kamarai tagság megszüntetését és az etikai felelősségi szabályok áthelyezését javasolja.

Takács Péter egészségügyi államtitkár az Országgyűlésen mondta el véleményét a Magyar Orvosi Kamara körüli eseményekről. Fotó: MTI
Takács Péter egészségügyi államtitkár az Országgyűlésen mondta el véleményét a Magyar Orvosi Kamara körüli eseményekről. Fotó: MTI

A törvényjavaslatot kivételes eljárásban már kedden tárgyalja és el is fogadhatja az Országgyűlés.

„Azzal, hogy a kamara az új ügyeleti rendszer működését akadályozza, és ezzel a magyar emberek egészségügyi ellátását veszélyezteti, megszegi a demokratikus köztestületi jellegének alapvető szabályait, semmibe veszi saját céljait” – mondta Takács.

A kormány nem nézheti tétlenül, hogy a MOK, visszaélve a tagság feletti hatalmával, veszélyezteti az emberek egészségügyi ellátáshoz való alkotmányos alapjogát – tette hozzá.

"Valótlanan, hamis indokokkal indított durva támadást a kormány a Magyar Orvosi Kamara ellen. A tényállás az, hogy egyetlen esetben tettek etikai bejelentést, de nem olyan kolléga ellen, aki szeretné az ügyeleti szerződést aláírni, hanem egy olyan, hatalmi pozícióban lévő háziorvos ellen, aki a kollégákat megfélemlítéssel presszionálta a váltásra - vagyis ő élt vissza a hivatali helyzetével"  – fogalmazott tegnap Kincses Gyula, a MOK elnöke sajtótájékoztatójukon.

A MOK titkára, Svéd Tamás hozzátette, aki élt az 50-es években, ismeri a koncepciós pereket. Szerinte a mostani eset is erre hasonlít: a hétvégén Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a MOK-ot bírálva a kormányinfón elmondta a vádat, hétfőre a Belügyminisztériumban megszületett az ítélet, amit kedden már ki is hirdetnek, eljárás, a tények feltárása és védekezési lehetőség nélkül.

Ezért még az is elképzelhető, hogy a MOK hitelrontásért beperelheti a Belügyminisztériumot.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!