Kazi Károly, az egyik beruházó-építtető cég, a BHE Bonn Hungary Kft. ügyvezető igazgatója elmondta: az EL-TECH Center névre keresztelt épületegyüttes várhatóan 2010 tavaszára készül el a három elektronikai és egy innovációs cég alkotta projektcég közös beruházásában.
A tervek szerint 8-10 technológiai cégnek otthont adó és mintegy 300 munkaállással rendelkező ingatlanfejlesztéshez 460 millió forintos központi állami és uniós támogatást nyertek el az építtetők – tette hozzá.
Molnár Károly elmondta: Magyarország számára a kutatás-fejlesztés jelentheti a legfontosabb gazdasági versenyképesség javító lehetőséget.
Az állam ugyanakkor évek óta nem emeli kutatás-fejlesztésre költött kiadásait, Magyarország GDP-jének csupán 0,97 százalékát fordította kutatás-fejlesztésre 2007-ben, holott az ország az 1,4-1,5 százalékos arány elérését vállalta 3-4 éven belül az Európai Unió lisszaboni stratégiájában - fejtette ki a miniszter. Molnár Károly hangsúlyozta: Nyugat-Európához képest Magyarországon a vállalatok is lemaradásban vannak a kutatás-fejlesztésre fordított kiadások területén.
Ranjit Rae kiemelte: a Magyarország és India közötti együttműködés egyik legfontosabb területe a kutatás-fejlesztés, azon belül is különösen az elektrotechnika. A világ vezető technológiai vállalkozásai közé tartozó indiai elektrotechnológiai cégek ezért szoros együttműködésben kívánnak működni az épülő kutatás-fejlesztési központban helyet kapó cégekkel - fűzte hozzá a nagykövet.