A nemzetközi hatású biztonsági K+F központ célja olyan komplex biztonságtechnológiai kutatások megvalósítása, amelyek biztosítják a települések, városok és intézmények komplex védelmét. A jövőbeni együttműködés pénzügyi hátterét hazai és nemzetközi, vállalati és kormányzati (magyar, európai és amerikai) források biztosítják.
Az Alacera International elnök-vezérigazgatója, a magyar származású Tóth G. Árpád elmondása szerint: "Ez az Európában egyedülálló amerikai-magyar ipari és akadémiai közös vállalkozás a specializált biztonsági megoldások területén új modellt hoz létre az amerikai és magyar know-how integrálására, majd annak értékesítésére a nemzetközi piacokon."
Dr. Friedler Ferenc professzor, a Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Karának dékánja szerint ezzel lehetőség nyílik arra, hogy az egyetem oktatói, kutatói és legjobb diákjai a biztonságtechnológia terén elért eredményeikre alapozva egyre inkább részesei legyenek a nemzetközi szintű kutatói és oktatói munkának.
A TSEC Institute - Hungary - a részletes üzleti terv kidolgozását és elfogadását követően - 2008 első félévében kezdi meg tényleges tevékenységét Veszprémben, áll a társaság közleményében.