Az InnoMax Díj keretein belül elindult az InnoApps verseny. Az InnoMax Díjon kis- és közép vállalatok mérhették össze fejlesztéseiket, az InnoApps-on felsőoktatási hallgatók versenyeztek saját applikációkkal.
Dr. Szirmay Kalos László, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Irányítástechnika és Informatika Tanszék vezetője szerint egyáltalán nem meglepő, hogy a BME hallgatók jól szerepeltek az Invitel fejlesztői versenyén. Szerinte talán azért lehetnek sikeresebbek a többi egyetemnél, mert projektmunkára és önálló labor-gyakorlatokra is meglehetősen sok időt hagynak a hallgatóknak, így saját ötleteiket megvalósítva a tehetségek maguktól kibontakoznak. Ez pedig nemcsak az ilyen pályázatokon, de később a munkába állás során is sokat segíthet a diákoknak abban, hogy igazán jó szakemberré váljanak.
Idén először, az InnoMax Díj keretein belül az Invitel elindította az InnoApps versenyt is. Míg az InnoMax Díjon kis- és közepes méretű vállalatok mérhették össze leginnovatívabb fejlesztéseiket, addig az InnoApps-on felsőoktatási hallgatók indulhattak valamilyen saját applikáció fejlesztésével. Ennek kapcsán a BME tanszékvezetője elmondta, örömmel látja, hogy egyre több vállalatnál ismerik fel: érdemes lehetőséget adni a fiataloknak, hogy megmérettessenek, és megmutassák mit tudnak akár az informatikában, akár más területeken.
"Egy ilyen verseny önmagában hihetetlen energiákat mozgat meg, olyan innovatív készségeket, intelligenciát, amelyek amúgy parlagon hevernének. A folyamat, amely azzal kezdődik, hogy kitalálunk valamit, majd rengeteget dolgozunk érte, és a végén sok-sok ember elismerését váltja ki, magával ragadó, addiktív, aki egyszer belecsöppent, az nem tud menekülni tőle. Éppen ezért rendkívül fontosak az ilyen pályázatok, mert alapvetően új irányt adhatnak egy díjazott pályázó életének, a többieknek pedig maradandó élményt és hasznos tapasztalatokat" – fűzte hozzá dr. Szirmay Kalos László.
Az Invitel InnoApps Díj „Ne Szórakozz!” kategóriájának győztese, Huszár Csaba egy iPhone fejlesztéssel nyert. A CarGPS-t egy hétköznapi életből vett probléma inspirálta: ha nem találjuk a leparkolt autónkat, ezzel az alkalmazással könnyen megkereshetjük. A progam készítője szerint a hasonló fejlesztések közül a gyorsaságával emelkedik ki a CarGPS.
"Az elismerés, nemcsak a pénzjutalmat, de ugródeszkát is jelent számomra. Miután megkaptam a díjat már nem csak egy leszek a majdani végzősök között, hanem felmutathatom az Invitel Fejlesztői különdíját is. Szerintem ez számít majd, ha munkát keresek" - mondta el a győztes a díjátadón. (Az alkalmazás itt megtalálható.)
Az Invitel InnoApps Díj „Szórakozz!” kategóriájának győztese Kátai Imre József lett a CoverWall alkalmazással, amely képes élő háttérképet alkotni a számítógépen lévő zenei albumokból.
"Először is büszkeséggel tölt el, hogy engem választottak a legtöbben a Facebook szavazáson. Megerősítést nyertem ezzel, hogy amit csinálok, az nem csak engem, hanem másokat is érdekel. Továbbá egy kezdő fejlesztőnek természetesen nagyon sokat számít a publicitás, amit az InnoApps Díj nyújt számára. Én jövőre is mindenképpen el fogok indulni" – fogalmazott a kategória győztese. (Az alkalmazás itt megtalálható.)
Az Invitel InnoApps versenyre 26 pályázat érkezett. A „Szórakozz!” kategória könnyedebb hangvételű, szórakozáshoz, játékhoz kötődő fejlesztéseire az Invitel Facebook oldalán lehetett szavazni. A Ne Szórakozz! kategóriáról szakmai zsűri döntött. A sikerre való tekintettel az Invitel jövőre is elindítja az InnoMax és InnoApps pályázatokat.
(X)