2p

Megváltó vagy „csak” leváltó lehet Magyar Péter? Kihúzza az Orbán-kormány 2026-ig?
Meddig marad szankciós listán Rogán Antal? Mi lesz a régi ellenzékkel?
Online Klasszis Klub élőben Kéri Lászlóval!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a politológustól!

2025. január 23. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Magyar győzelemmel zárult az amerikai szoftverfejlesztő viadal, a Global Legal Hackathon. A versenyen - melyet a Wolters Kluwer első alkalommal rendezett meg idén áprilisban – 48 óra állt a csapatok rendelkezésére, hogy olyan szoftverrel álljanak elő, ami forradalmasíthatja a jogi szektort. A magyar résztvevő, a Revealu három fordulós viadalt követően, 600 induló közül végzett az első helyen formabontó adatvédelmi alkalmazás ötletével.

Magyar egyetemi hallgatók vitték el az idei Global Legal Hackathon első díját. A Revealu – melynek fejlesztői magját a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) mérnök informatikus hallgatói adták - a verseny New York-i szuperdöntőjében egyetlen európaiként győzött, az adatvédelmi alkalmazásuknak köszönhetően, melynek alapötletét az új adatvédelmi európai általános adatvédelmi rendelet (GDPR) adta. A magyar csapat fejlesztésének segítségével a felhasználók egy kattintással megismerhetik a róluk tárolt adatokat és azonnal törölhetik vagy módosíthatják azokat. Az alkalmazás a magánemberek mellett a vállalatok számára is használható: a cégek egy központosított felületen nyomon követhetik a beérkező kéréseket és automatikusan válaszolhatnak is. A program a verseny folyamán prototípusként készült el. 

A Revealu csapata
A Revealu csapata


A nemzetközi jogi-szoftver fejlesztő verseny első fordulóját a világ minden táján egyszerre, 40 helyszínen tartották, több mint 600 csapat részvételével, melyek közül végül csak 14-en juthattak be a New York-i döntőbe. A szakmai zsűri 48 órát adott a csapatoknak egy olyan szoftver kifejlesztésére, amely megváltoztathatja a jogi szektor működését. Az elkészült alkalmazásokat private vagy public benefit kategóriában értékelték. Az innovatív ötletek mellett az ítészek az üzleti megalapozottságot és a gyakorlati megvalósíthatóságot is értékelték. A verseny végeztével a magyar csapat mellett díjaztak két amerikai és egy kínai résztvevőt is.

A hat fős magyar teamet a legkülönbözőbb területeken tevékenykedő egyetemisták alkották: a győztes formáció tagjai Danoczy Bálint közgazdász, Bihary Dániel jogász és Nagy Kristóf dizájner mellett a BME-VIK mérnök informatikus hallgatói Bihary Gergely, Lakatos Péter és Elődi Márton voltak.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!