Nem szeretnék Budapesttől több száz kilométerre levő otthonokba helyezni, ezért maguk építenek otthont felnőtt, fogyatékkal élő gyermekeik a szülők – számol be a Népszava. A 60-80 éves szülők másodfokon is pert nyertek az állammal szemben, az ítélet kimondja,
„az állam sérti a fogyatékossággal élő emberek és az őket otthon gondozó szüleik személyiségi jogait azzal, hogy nincs olyan lakás, amelyben a felnőtt fogyatékos emberek támogatással élhetnének”.
Harmadfokon a Kúria viszont azt állapította meg, az államnak törvényi szintű szabályozási kötelezettsége van, de csak a gazdasági teljesítőképesség határain belül.
Az illetékes Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság azt közölte a szülőkkel, hogy a támogatott lakóotthonok 2036-tól készülhetnek el, ezért a szülők úgy döntöttek, maguk vágnak bele ilyen intézmény létrehozásába a Gondoskodás Gyermekeinkért Alapítványon keresztül.
A lap azt írja, Zugló és Rákospalota határán van egy fővárosi tulajdonban lévő telek, amelyet tartós használatba kíván adni nekik Budapest egy telekrendezési folyamatot követően. A Fővárosi Szolidaritási Alaptól pályázatok útján pénzt kaptak, ami fedezi a telekrendezést és a tervek elkészítését. Egy mérnöki iroda már elkészítette a koncepciót és kész a látványterv is. Összesen 300 millió forintos költségvetéssel számolnak a projekt során, melyhez már építési vállalkozók is felajánlották segítségüket.