Még júliusban derült ki, hogy bár a korrupcióval vádolt Schadl György nem dolgozhat végrehajtóként, de az irodája által termelt gyakran százmilliós nyereség 90 százalékát továbbra is megkapja – emlékeztetett a 24.hu, hozzátéve, hogy a pénzt a köztestület vezetősége által állandó helyettesének kijelölt Kovássy Szabolcs biztosítja számára, aki egyben a végrehajtói kar elnökségi tagja.
A portál cikke szerint Schadl és Kovássy úgy állapodtak meg, hogy továbbra is a korrupcióval megvádolt Schadl irodája végzi a végrehajtást, ugyanakkor időközben 10 százalékos tulajdonrészt kapott Kovássy, aki végrehajtóként jár el Schadl helyett. A profit 90 százaléka azonban így is a vádlottak padján ülő volt végrehajtói elnök zsebébe kerül. A megállapodás pedig nagyon bejött: Schadl a börtönben ülve 189 millió forintot keresett.
A gyakorlat azóta sem változott
A cikk szerint Schadl számára Takács Katalin, a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar (MBVK) hivatalvezetője engedélyezte a cégátalakítást, vagyis azt, hogy az irodáját 10 százalékos tulajdonszerzés mellett egy másik végrehajtó működtesse tovább.
A 24.hu emlékeztetett, Schadl Györgynek a hét évre szóló végrehajtói megbízatása 2022-ben, a bebörtönzése alatt lejárt, ám ő azóta is szerepel a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar névjegyzékében, irodáját a büntetőper ellenére sem fosztották meg a folytatás lehetőségétől. A hosszabbítási kérelmekről a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága dönt, és mint az rtl.hu korábbi cikke rámutatott, a törvények alapján Schadl esetében
- vagy egyszerűen úgy határoztak, hogy meghosszabbítják a működési engedélyét,
- vagy valaki fegyelmi eljárást indított Schadl György ellen, és amíg az véget nem ér, felfüggesztették a hosszabbításról szóló döntést. Ebben az esetben Schadlnak nem is kellett kérelmet benyújtania a folytatásról, mert az eljárás automatikus.
A 24.hu most kiderítette, valóban van fegyelmi eljárás a végrehajtók volt elnöke ellen: Schadl védője, Morvai Attila a lap megkeresésére elmondta: azután indult fegyelmi Schadl ellen, hogy az ügyészség értesítette a végrehajtói kart az ellene folyó büntetőeljárásról. Az ügyvéd azt is megerősítette, hogy a fegyelmi eljárást csak a büntetőper befejezése után folytatják le.