"Volt némi csalódottság Orbán Viktorban és másokban is a válsztási eredmény miatt – én legalábbis nem találkoztam olyan fideszessel, aki maradéktalanul elégedett lett volna. Ahogyan telnek a napok, a kognitívdisszonancia-redukció nyomán persze egyre több olyan értelmezés is megjelenik, ami nyugtatónak hathat: ilyen az, hogy a Fidesz több szavazatot szerzett, mint a választás második, harmadik és negyedik helyezettje együtt. Ám az első reakció inkább negatív volt.
Egy fideszes vezető, akivel a választás éjszakáján beszéltem, úgy összegzett: "nem nagy kudarc, hanem nagy probléma van" - mondja Török Gábor politológus a 24.hu-nak adott interjújában.
A szakember arról is beszélt, hogy a Fidesz nagyon jó az alkalmazkodásban, az adaptációban.
"Én is így gondolom, ugyanakkor nem könnyű felismerni, hogy változásra van szükség, és nem könnyű ennek megfelelően cselekedni sem. Annál is inkább, mert ha a miniszterelnök hajlandónak mutatkozna is a felismerésre, a környezete ellenérdekelt, mert ez az ő sorsukat, helyzetüket is érintené. Ebben az értelemben a politika csúcsa tényleg valamennyire elefántcsonttorony. Még egy olyan politikus esetében is, mint Orbán Viktor, aki mindig törekedett arra, hogy rajta tartsa a kezét a magyar társadalom ütőerén - mondja a politológus.
"A tág értelemben vett királyi udvarban – 2026-ra aggódva tekintve – biztosan sokan várják, hogy legyen valamiféle változás".
Török Gábor azt is érintette interjújában, hogy a probléma a Fidesz szempontjából az, hogy a Tisza Párt egy üres lap, amire sok mindent fel lehet írni, a Fidesz viszont nemhogy nem üres lap, hanem azt sem tudom, van-e még hely azon a lapon, ahova írni lehet. Esetleg le lehet-e radírozni mindazt, amit vastag betűkkel odaírtak.
Azt is kijelentette Török Gábor, hogy Magyar Péter azt mondta, ez a választás volt a Fidesz Waterloo-ja, ami tévedés, ez legfeljebb a borogyinói csata volt.
A Fidesz jövéjével kapcsolatban pedig többek között arról is beszélt, hogy a háttérben a fideszes vezetők egyike azt mondta, "eddig nagy emberek nagy ügyeivel foglalkoztunk, mostantól kis emberek kis ügyeivel kell foglalkoznunk".